Nuty: Felietony o muzyce klasycznej

Muzyczny punkt widzenia. Wejdź do świata muzyki poprzez słowa napisane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych-niezwykłych wielbicieli muzyki.
Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, zespołu lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący szerokopojętej muzyki klasycznej, śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: pra[email protected]. Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.


Leningrad Oblężenie i symfonia - Moynahan

59 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Leningrad. Oblężenie i symfonia' Briana Moynahana to mistrzowskie dzieło, w którym w sposób sugestywny i plastyczny zobrazowany został dramat umierającego i oblężonego miasta Leningrad i połączony z losami poszczególnych postaci.
W tym umierającym mieście w 1942 roku powstało jedno z najsłynniejszych dzieł rosyjskiego kompozytora, pianisty i pedagoga Dmitrija Szostakowicza ? 'VII Symfonia'.
Książka ta to powieść o utworze, który stał się symbolem nieugiętego miasta i propagandową wizytówką stalinowskiego reżimu oraz o kompozytorze żyjącym w strachu przed wrogiem, jak i funkcjonariuszami własnej ojczyzny.

 

Tytuł: Leningrad. Oblężenie i symfonia
Autor: Brian Moynahan
Stopień trudności:
Instrument:
Notacja muzyczna:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Format: 672 str., 202x142 mm, twarda oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788328021815

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl