Nuty: nuty na pianino dla początkujących

Łatwy Moniuszko - Agnieszka Górecka - nuty na fortepian dla początkujących

31 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Kolekcja 40 najpopularniejszych utworów Stanisława Moniuszko w prostym standardowym opracowaniu nutowym na fortepian, wraz z akordami, dla początkujących.Spis utworów:1. Brzózka mała (pieśń);2. Dalibóg (pieśń);3. Kozak (pieśń);4. Dwie zorze (pieśń);5. Groźna dziewczyna (pieśń);6. Kotek się myje (pieśń);7. Krakowiaczek (pieśń);8. Kum i kuma (pieśń);9. Na Wawel, na Wawel! (pieśń);10. O Matko moja (pieśń);11. Pieśń wieczorna (pieśń);12. Pieśń wojenna (pieśń);13. Piosnka żołnierza (pieśń);14. Polna różyczka (pieśń);15. Prząśniczka (pieśń);16. Wyjazd na wojnę (pieśń);17. Stary kapral (pieśń);18. Śliczny szczygiełku (pieśń);19. Triolet (pieśń);20. Złota rybka (pieśń);21. Znasz-li ten kraj (pieśń);22. Zosia (pieśń);23. Bajka (uwertura koncertowa);24. Aria Beaty z operetki "Beata" ("Ach, ileż rozkoszy ma życie i świat");25. Aria Halki z opery "Halka" ("Gdyby rannym słonkiem");26. Mazur z opery "Halka";27. Aria Halki z opery "Halka" ("Jako od wichru krzew połamany");28. Aria Jontka z opery "Halka" ("Szumią jodły");29. Tańce góralskie z opery "Halka";30. Aria Chorążego z opery "Hrabina" ("Pomnę, ojciec waści gadał");31. Arietta Broni z opery "Hrabina" ("O mój dziaduniu");32. Aria Hrabiny z opery "Hrabina" ("Zbudzić się z ułudnych snów");33. Aria Miecznika z opery "Straszny dwór" ("Kto z mych dziewek");34. Aria Skołuby z opery "Straszny dwór" ("Ten zegar stary");35. Chór z opery "Straszny dwór" ("Spod igiełek kwiaty rosną");36. Dumka Jadwigi z opery "Straszny dwór" ("Biegnie słuchać w lasy, w knieje");37. Kurant z opery "Straszny dwór";38. Mazur z opery "Straszny dwór";39. Recytatyw i aria Stefana z opery "Straszny dwór" ("Cisza dokoła");40. Dumka Zuzi z opery "Verbum nobile" ("Jak tu ująć żal na wodze") Tytuł: Łatwy Moniuszko Autor: (opracowanie) Agnieszka GóreckaStopień trudności: dla początkującychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, akordyWydawnictwo: ContraFormat: 64 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8372158428 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Moniuszko Stanisław - Najpiękniejszy Moniuszko na fortepian
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VIII ″Magoka″
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VII ″Krakowskie anioy″
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Wachnik Trio

Wachnik Trio

Zespół powstał z inicjatywy znakomitego polskiego fagocisty, solisty Filharmonii Narodowej w Warszawie Leszka Wachnika. Do współpracy zostali zaproszeni: oboistka Agnieszka Wachnik oraz profesor Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie Romuald Gołębiowski.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl