Nuty: Nuty

Kwartety smyczkowe d-moll i F-dur - Stanisław Moniuszko

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Polska Muzyka Kameralna' zawiera kompozycje Stanisława Moniuszko 'Kwartety smyczkowe d-moll i F-dur' w opracowaniu Marii Barylanki - Liebig. Prezentowane utwory są jedynymi utworami kameralnymi kompozytora, powstałymi w okresie jego młodości. Charakteryzują się prostotą i śpiewnością, a pewne niedociągnięcia warsztatowe nie umniejszają znaczenia utworów w rozwoju polskiej muzyki kameralnej. Spis utworów: Moniuszko Stanisław - I Kwartet smyczkowy d-mollMoniuszko Stanisław - II Kwartet smyczkowy F-dur   Tytuł: Kwartety smyczkowe d-moll i F-durAutor: Stanisław MoniuszkoStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: instrumenty smyczkoweSeria: Polska muzyka kameralna Notacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 42 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 8322404913 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Moniuszko Stanisław - Najpiękniejszy Moniuszko na fortepian
AN Rzepecka Janina ″atwe kwartety smyczkowe″
Lee Oskar Harmonijka ustna Natural Minor 1910N F-Moll
Hokema Sansula Basic a-moll
Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Po raz pierwszy usłyszałam Requiem Faure mając lat czternaście. Wówczas cała moja percepcja skupiona była na twórczości jednego z klasyków wiedeńskich, twórcy najbardziej znanej mszy żałobnej - Wolfgang’a Amadeus’a Mozart’a.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl