Nuty: nauka gry na gitarze

Kurs gry na gitarze utworów popularnych - Wojciech Deresiński - samouczek

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Przeznaczona dla samouków książka, której celem jest nauka gry akordowej, akompaniamentu i melodii popularnych w zapisie nutowym. Spis treści:Budowa gitaraTrzymanie gitaryStrojenie gitaryWydobywanie dźwięków na gitarzeCechy instrumentuZapis nutowy dźwiękówGama diatonicznaOktawyZnaki chromatyczneGama chromatycznaEnharmoniaWartości nut i pauzSposoby przedłużenia nut i pauzTakty - rytm i metrumTaktowanieLiczenie nut w taktachZnaki tempa i dynamikiArtykulacjaSkróty pisowni muzycznejInterwałyRodzaje interwałówDwudźwiękiTrójdźwięki, triada, kadencjaTrójdźwięki w przewrotachTercje wielkie i małeAkordyAkordy złożone i rozłożoneTonacje duroweTonacje moloweSkala dur-mollKoło kwintoweAkordy naturalneDźwięki akordów na kole kwintowymPrzewroty akordówSkale diatoniczneAkompaniament palcowyAkompaniament uderzeniowyAranżacje na trzy gitary Tytuł: Kurs gry na gitarze utworów popularnych - samouczekAutor: Wojciech DeresińskiStopień trudności: dla początkującychInstrument: gitaraNotacja muzyczna: akordyWydawnictwo: SantoriaFormat: 96 str. A5, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8391649229 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Deresiski Wojciech - ″Kurs gry na gitarze utworw popularnych″
AN Wenclewski Jacek ″Przeboje muzyki klasycznej″ samouczek na gitar
PWM Dick Arthur - Gitara dla pocztkujacych. Wyjtkowy i przystpny samouczek do nauki gry (+ CD)
Musoneo Kurs obsugi NI Massive - kurs video PL, wersja elektroniczna
Jerzy Żak – lutnista

Jerzy Żak – lutnista

Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.

Piotr Restecki

Piotr Restecki

Gitarzysta, kompozytor. Rodowity Kielczanin. Grę na gitarze rozpoczął jako samouk...

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl