Nuty: Nuty

Karol Szymanowski: Gesamtausgabe / Complete Edition tom A1b - I Symfonia f-moll op. 15 (partytura)

145 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Szymanowski napisał Symfonię f-moll op. 15 w latach 1906-07. Początkowo przewidywał że będzie to kompozycja trzyczęściowa, ale ostatecznie ukończył tylko dwie części: pierwszą Allegro pathétique i trzecią Allegretto con moto grazioso, w której część środkowa nigdy nie była instrumentowana ani wykonywana. Za życia Szymanowskiego Symfonia została zaprezentowana publiczności tylko raz w 1909roku w Warszawie, pod dyrekcją Grzegorza Fitelberga. Kolejne przedstawienie - pod batutą tego samego dyrygenta - odbyło się po śmierci Szymanowskiego w 1938 roku w Polskim Radiu w Warszawie.   Tytuł: I Symfonia f-moll op.15 w serii GA CEAutor: Karol SzymanowskiNotacja muzyczna: partyturaSeria: Szymanowski Gesamtausgabe Complete EditionWydawnictwo: PWMFormat: 114 stron, N4 stojący (235x305 mm), oprawa twardaJęzyk wydania: angielski, niemieckiISBN: 9790274006594 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
PWM Lasocki Jzef Karol - Solfe I - wiczenia 1- i 2-gosowe w tonacjach do 3 znakw chromatycznych
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
Meinl HFDDBRACKET wspornik HFDD COMPLETE
Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Po raz pierwszy usłyszałam Requiem Faure mając lat czternaście. Wówczas cała moja percepcja skupiona była na twórczości jednego z klasyków wiedeńskich, twórcy najbardziej znanej mszy żałobnej - Wolfgang’a Amadeus’a Mozart’a.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl