Nuty: Nuty

Karol Kurpiński i romantyczna Europa - Marcin Gmys

95 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Karol Kurpiński i romantyczna Europa' autorstwa Marcina Gmysa to książka, która ma przybliżyć sylwetkę zapomnianego, a wspaniałego kompozytora - samouka epoki romantyzmu. To właśnie Karol Kurpiński jest twórcą znanej wszystkim 'Warszawianki' oraz ponad 20 oper i innych wspaniałych utworów. Kompozytor – reformator polskiego życia muzycznego i znaczący twórca zasłużył na miano najwybitniejszego polskiego kompozytora epoki romantycznej przed rozbłyśnięciem gwiazdy Fryderyka Chopina.Inspiracją do napisania książki stała się odnaleziona przez Piotra Jeglińskiego "Msza" z 1826 roku, dedykowana wybitnemu niemieckiemu kompozytorowi, pianiście i dyrygentowi Johannowi Baptyście Cramerowi. Premierze książki towarzyszyło pierwsze wykonanie "Mszy" na podstawie odnalezionej partytury.   Tytuł: Karol Kurpiński i romantyczna EuropaAutor: Marcin GmysStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Editions SptkaniaFormat: 164 str., 150x89 mm, twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788379651207 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gewa 401621 Europa skrzypce 4/4 komplet (smyczek, futera)
GEWA (PS500171) Gitara klasyczna Almeria Europa Full massive Rozmiar 4/4
AN Napęd FDD 1.44MB
Yamaha WZ340500 podpórka do CL-5
Marcin Świątkiewicz

Marcin Świątkiewicz

Marcin Świątkiewicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich klawesynistów młodego pokolenia. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historycznych instrumentów klawiszowych, improwizacji w dawnej i współczesnej stylistyce, a także kompozycji.

Maestro Jerzy Semkow

Maestro Jerzy Semkow

Wybitna indywidualność międzynarodowej dyrygentury – należy do czołowych dyrygentów świata. Krąg jego zainteresowań obejmuje zarówno wielką symfonikę – głównie klasyczną i romantyczną – jak i muzykę teatru operowego.

Marcin Sompoliński

Marcin Sompoliński

Od roku 2008 jest stałym dyrygentem niemieckiej orkiestry Concerto Brandenburg specjalizującej się w wykonawstwie muzyki klasycznej na instrumentach historycznych.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl