Nuty: Nuty

Kamil Kruk: vARIAzione vaganti di forme - nuty na fortepian, multiperkusję, skrzypce i piłę muzyczną

42 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


„vARIAzione vaganti di forme” – odmiany kształtów z brzmieniową niespodzianką (która powierzona jest partii piły) skomponowałem na wędrujące skrzypce, fortepian folią aluminiową preparowany, multiperkusję i „ostrze śpiewające”. W dziesiątą rocznicę śmierci Krystyny Moszumańskiej-Nazar postanowiłem świadomie sięgnąć po fragmenty jej kompozycji i elementy planowanych, a niezrealizowanych idei muzycznych.W utworze wykorzystałem dwie melodie (nr 5, 27), które Moszumańska (we współpracy z innymi autorami, m.in. Hanną Danyszową) skomponowała w cyklu ćwiczeń atonalnych do kształcenia słuchu. Ich wybór uzasadniony jest symboliką liczb – szczególnych, dotyczących biografii kompozytorki.Wykorzystana w utworze idea wędrowania dotyczy różnych jego aspektów: może to być wędrowanie twórcze ku świadomemu autorozwojowi, którego wyrazem jest reminiscencja na początku utworu narracji muzycznej z cody mojej kompozycji Adolescere, może to być wędrowanie grającego artysty, powodujące wrażenia przestrzenno-akustyczne albo „wędrowanie” słuchacza do wewnątrz i percypowanie brzmiących konfiguracji brzmieniowych. Można wędrować też w pamięci do tych, którzy już odeszli Nuty na multiperkusję, skrzypce, fortepian, piłę muzyczna, dla średnio zaawansowanych. Tytuł: vARIAzione vaganti di formeAutor: Kamil KrukStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: multiperkusja, skrzypce, fortepian, piła muzycznaNotacja muzyczna: zapis nutowy, partytura, głosyWydawnictwo: PWMFormat: 20+12+12+12+12 str., N4, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790274033804 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Marcus ″Koldy″ Na skrzypce i fortepian
AN Skwara Kamil ″Szkoa na bas cz.1″ + CD
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl