Nuty: nuty na skrzypce

Joseph Haydn: Violinkonzert G-dur Hob. VIIa:4 - Violin Concerto in G major - koncert skrzypcowy - nuty na skrzypce i fortepian

78 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Do dziś zachowały się trzy koncerty skrzypcowe Josepha Haydna, z których te w C-dur i A-dur powstały na dworze księcia Esterhazego. Koncert skrzypcowy G-dur Hob. Vll:4 został skomponowany prawdopodobnie na początku lat 60. XVIII wieku, zanim został mianowany przez księcia. Nic więc dziwnego, że różni się od pozostałych dwóch koncertów: solowe partie skrzypiec prawie nie wykraczają poza trzecią pozycję, a nacisk kładziony jest bardziej na liryzm niż na wirtuozerię. To wydanie urtext. Obszerna przedmowa zawiera między innymi omówienie autentyczności. Edycję dopełniają wyrafinowane smyczki smyczkowe i palcowania Kurta Guntnera oraz kadencje stworzone przez Franza Beyera. Nuty na skrzypce i fortepian dla średnio-zaawansowanych.Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Tytuł: Violinkonzert G-dur Hob. VIIa:4 - Violin Concerto in G majorAutor: Joseph Haydn; Redaktor: Günter Thomas, Heinz Lohmann; Kadencje: Franza Beyera; Partytura fortepianowa: Stefan Zorzor; Palcowanie i smyczki: Kurt GuntnerStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: skrzypce, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: G. Henle VerlagFormat: 18 stron, 235 x 310 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: angielskiISBN: 9790201804484 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Rohema Percussion Haydn, batuta
Seydel 30401C Concerto Solo C, harmonijka ustna
Lee Oskar Pytki zamienne Major Diatonic 1910RP F-Dur
Lee Oskar Harmonijka ustna Major Diatonic 1910 F-Dur
Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Trzech klasyków z Wiednia

Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”.

Marcin Sompoliński

Marcin Sompoliński

Od roku 2008 jest stałym dyrygentem niemieckiej orkiestry Concerto Brandenburg specjalizującej się w wykonawstwie muzyki klasycznej na instrumentach historycznych.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl