Nuty: nuty na fortepian

John Field: Klaviersonaten - Piano Sonatas - sonaty fortepianowe - nuty na fortepian

145 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


John Field to irlandzki wirtuoz fortepianu i kompozytor znany jest przede wszystkim ze swoich „Nokturnów”,  jednak cztery sonaty fortepianowe w tym tomie również zasługują na najwyższy szacunek. Ponieważ nie zachowały się żadne ich rękopisy podstawowym źródłem były kopie z obszernymi odręcznymi adnotacjami kompozytora. Przedmowa redaktora w tym wydaniu zawiera informacje o źródłach sonat, odpowiada na pytania dotyczące wykonania rytmicznego i umieszcza Fielda w historycznym kontekście muzyki fortepianowej jego czasów, co czyni tą publikację szczególnie cenną. Spis treści: Piano Sonata E flat major op. 1,1 Hop. Nr. 8/1 Piano Sonata A major op. 1,2 Hop. Nr. 8/2 Piano Sonata c minor op. 1,3 Hop. Nr. 8/3 Piano Sonata without op. B major Hop. Nr. 17 Tytuł: Klaviersonaten - Piano Sonatas Autor: John FieldStopień trudności: dla zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: G. Henle VerlagFormat: 73 strony, A4, oprawa miękka Język wydania: angielski, niemieckiISBN: 9790201803388 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Ludwig van Beethoven - Sonaty fortepianowe cz.2
PWM Beethoven Ludwig van - Sonaty fortepianowe vol.1
PWM Williams John - Star Wars VII Przebudzenie Mocy (na fortepian)
PWM Adele - 25 Easy piano (utwory na fortepian)
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Formy muzyki kameralnej  - Forma Sonatowa

Formy muzyki kameralnej - Forma Sonatowa

Początków formy sonatowej można doszukiwać się w epoce baroku. Istotnym elementem dla rozwoju muzyki kameralnej jest powstanie sonaty triowej i solowej z basso continuo.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl