Nuty: NutyJohann Sebastian Bach: Muzyk i uczony - biografia - Wolff

98 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Niniejsza biografia autorstwa profesora Christopha Wolffa to najbardziej aktualny opis życia i twórczości Nadwornego Kompozytora Króla Polskiego, geniusza Baroku - Johanna Sebastiana Bacha.

Polski wydawca opatrzył biografię specjalnym wstępem autora z sierpnia 2011 i prologiem, a całość tekstów biograficznych zamieścił w 12 rozdziałach oraz epilogu. Dzieło zawiera ponadto ponad 800 przypisów. Biografia zawiera 4 rozbudowane aneksy (szczegółowa chronologia, mapa miejsc, koszty życia w 1. poł. XVIII w., luterański kalendarz liturgiczny), bibliografiaę, indeksy dzieł (tematyczny i alfabetyczny) oraz indeks osobowy. Na okładce zamieszczono barwny linoryt autorstwa Janiny Kraupe-¦widerskiej z 1965 roku: Koncert Jana Sebastiana Bacha (praca ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu).

Czytelnika zaciekawi na pewno fakt, że tylko do polskiego wydania dołączono dodatek z zespołem historycznych rycin ze zbiorów polskich (Muzeum Narodowe w Warszawie, Kolekcja Królewska Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie) oraz ilustrowany tekst Jakuba Sity: August Mocny, August III i ich ministrowie - promotorami architektury i sztuki w osiemnastowiecznej Warszawie.

Tytuł: Johann Sebastian Bach: Muzyk i uczony
Autor: Christoph Wolff
Stopień trudności: -
Instrument: -
Notacja muzyczna: -
Wydawnictwo: Lokomobila
Format: 700 str mm, twarda oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788391747124

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Wybrane utwory na akordeon
PWM Bach Johann Sebastian - Inwencje dwugosowe na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Drobne utwory na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
Sebastian Zawadzki

Sebastian Zawadzki

Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

Jan Sebastian Bach

Jan Sebastian Bach

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej tworzący w epoce baroku. Oprócz pisania wspaniałych utworów był również aktywnym muzykiem.

Jordi Savall

Jordi Savall

Ten znakomity muzyk, dyrygent, pedagog oraz teoretyk muzyki jest przykładem wyróżniającym się wśród pozostałych wybitnych współczesnych muzyków, gdyż od ponad 30 lat...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl