Nuty: Nuty

Joanna Sendłak: Ostinato - wojenne dni Grażyny Bacewicz - powieść dokumentalna

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Grażyna Bacewicz, skrzypaczka i kompozytorka. Publikacja to powieść dokumentalna o tej niezwykłej kobiecie, wykorzystująca źródła historyczne, opracowania i archiwa rodzinne. Autorka ukazuje w niej trudne wybory, przed jakimi stawała jej bohaterka w wojennej rzeczywistości: ocalić niezależność, pogodzić rolę matki z twórczością artystyczną, jak zaakceptować rozbicie rodziny. Książka dla miłośnika twórczości tej niewątpliwej ikony polskiej muzyki poważnej. Tytuł: Ostinato - wojenne dni Grażyny BacewiczAutor: Joanna SendłakWydawnictwo: Instytut LiteraturyFormat: A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788366359963 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Joanna Klisowska

Joanna Klisowska

Artystka urodziła się we Wrocławiu i tu podjęła edukację muzyczną jako skrzypaczka a potem studia wokalne w Akademii Muzycznej w klasie Prof. B. E. Werner.

Rafał Dołęga

Rafał Dołęga

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof.Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof.M.Reina).

Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet

Początki historii kwartetu sięgają 1993 roku, kiedy to Joanna Baran i Jadwiga Wołek założyły duet gitarowy o nazwie Alirio Duo. Pomimo sukcesów jakie duet odnosił w Polsce i za granicą, artystki postanowiły poszerzyć jego skład, chcąc wzbogacić...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl