Nuty: Nuty

Joanna Nojszewska: Kobiety, które śpiewały Młynarskiego - portret życia i twórczości Wojciecha Młynarskiego

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera wnikliwy portret twórczości Wojciecha Młynarskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich tekściarzy i poetów, który swą sztuką w niezwykły sposób uchwycił esencję kobiecej duszy. Poprzez narrację wzbogaconą cytatami i wspomnieniami dwunastu artystek, które miały przywilej współpracować z Młynarskim, czytelnik otrzymuje kompleksowe spojrzenie na życie i twórczość tego niezwykłego artysty. Kontekst historyczny i kulturowy PRL-u, w którym tworzył Młynarski, zostaje przywołany, aby lepiej zrozumieć wpływ jego tekstów na ówczesną rzeczywistość społeczną i artystyczną. Różnorodność emocji i doświadczeń zawartych w jego utworach, od romantycznych relacji po refleksje nad życiem codziennym i starzeniem się, zostaje zręcznie opisana i zilustrowana przykładami bohaterek, których stworzył. Przywiązanie do detali oraz troska o wiarygodność i szczerość w relacjach z kobietami, które współpracowały z Młynarskim, pozwalają na głębsze zrozumienie jego postaci i sposobu oddziaływania na innych.  Tytuł: Kobiety, które śpiewały MłynarskiegoAutor: Joanna NojszewskaWydawnictwo: MarginesyFormat: miękka oprawa ze skrzydełkami, 272 stron, 14.5 x 22.0 cmJęzyk wydania: polskiISBN: 9788367859929 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Wojakowski Wojciech ″Tradycyjne koldy na gos i gitar″
Seymour Duncan SH-55N NCOV 4C Seth Lover Model przetwornik do gitary elektrycznej, niklowana obudowa
Seymour Duncan SH-1n przetwornik do gitary elektrycznej do montau przy gryfie
Schaller 2020 M6L I BL klucze gitarowe blokowane
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Przedstawiamy kolejny odcinek cyklu „Muzyka wolności. W 100. rocznicę urodzin Leopolda Tyrmanda”. Przez osiem tygodni prezentujemy rozmowy z muzykami, którzy debiutowali w latach 50. ubiegłego stulecia. Bohaterem szóstego odcinka jest Wojciech Karolak – znakomity pianista, wirtuoz organów Hammonda,

Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet

Początki historii kwartetu sięgają 1993 roku, kiedy to Joanna Baran i Jadwiga Wołek założyły duet gitarowy o nazwie Alirio Duo. Pomimo sukcesów jakie duet odnosił w Polsce i za granicą, artystki postanowiły poszerzyć jego skład, chcąc wzbogacić...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl