Nuty: nuty na fortepian

Hommage à Moniuszko - zbiór utworów na fortepian - Józef Nowakowski

60 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Strumento' zawiera zbiór pięciu utworów Józefa Nowakowskiego na fortepian. Cztery z utworów bazują na tematach operowych Moniuszki, natomiast utwór piąty jest kompozycją oryginalną artysty dedykowaną Moniuszce. Utwory w publikacji: Fantazja na tematy z opery Halka op. 51Romans na temat z opery Halka. „Szumią jodły na gór szczycie” op. 52Romans na temat z opery Hrabina. „Szemrze strumyk pod jaworem” op. 59 nr 1Fantazja na tematy z opery Verbum nobile op. 59 nr 2Fantazja na tematy polskie op. 63   Tytuł: Hommage à MoniuszkoAutor: Józef NowakowskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanych (uczniów szkół muzycznych II stopnia), zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 92 str., N4 (235x305 mm), miękka oprawa,Język wydania: polski, angielskiISBN: 9790274020941 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Moniuszko Stanisław - Najpiękniejszy Moniuszko na fortepian
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
PWM Paderewski Ignacy Jan - Najpiękniejszy Paderewski na fortepian
PWM Thomys Alojzy - Miniatury w różnych stylach. 10 utworów na saksofon altowy (Es) z fortepianem (+ partia saksofonu)
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Jan Sebastian Bach

Jan Sebastian Bach

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej tworzący w epoce baroku. Oprócz pisania wspaniałych utworów był również aktywnym muzykiem.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl