Nuty: nuty na wiolonczelę


Henryk Wieniawski, Enrico Toselli, Nikołaj Rimski-Korsakov: 3 Miniatury na wiolonczelę z fortepianem

15 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Nuty na wiolonczelę z fortepianem trzech miniatur: 'Kujawiak' Henryka Wieniawskiego, 'Serenada' Enrico Toselli'ego oraz 'Pieśń hinduska' Nikolai'a Rimsky-Korsakov'a. Autorem opracowania jest M. Jóźków. Spis utworów: 1. Wieniawski H. - Kujawiak2. Toselli E. - Serenada3. Rimski-Korsakow N. - Pieśń hinduska Tytuł: 3 Miniatury na Wiolonczelę z Fortepianem Autor: Henryk Wieniawski, Enrico Toselli, Nikolai Rimsky-Korsakov, opracowanie: M. Jóźków Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanych Instrument: wiolonczela, fortepian Wydawnictwo: Contra Język wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Andrzej Henryk Bczyk - Jazzujcy fortepian, ksika + CD
PWM Dvorak Antonin - Miniatury na fortepian
PWM Twardowski Romuald - piewajce wiolonczele. atwe utwory na dwie wiolonczele
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
Nikołaj Rimski-Korsakow

Nikołaj Rimski-Korsakow

Wybitna postać muzyki rosyjskiej, członek słynnej Potężnej Gromadki, który zarówno jak jej pozostali członkowie starał się tworzyć utwory o charakterze typowo rosyjskim, w których pojawiała się poezja ludowa, dawne opowieści, fantastyczne legendy, słowiańskie rytuały oraz romantyzm Wschodu.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Henryk Górecki

Henryk Górecki

Znakomity polski kompozytor oraz pedagog, kawaler Orderu Orła Białego urodził się w 1933 roku w Czernicy na Śląsku. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 19 lat w Średniej Szkole Muzycznej...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl