Nuty: Nuty

Grażyna Krzanowska: Trzy utworki na skrzypce i fortepian

20 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z dziecięcej serii "Świerszcz" zawiera trzy utworki o różnorodnym metrum na skrzypce i fortepian, autorstwa Grażyny Krzanowskiej. Atutem owych kompozycji są przede wszystkim melodyka wywodząca się z nurtu folklorystycznego, różnorodne smyczkowanie i artykulacja oraz ciekawe efekty brzmieniowe.Utwory ze względu na poziom trudności przeznaczone są dla uczniów szkół muzycznych II stopnia.Spis utworów: Krzanowska Grażyna - KrakowiakKrzanowska Grażyna - MazurekKrzanowska Grażyna - Wiwat   Tytuł: Trzy utworki na skrzypce i fortepian Autor: Grażyna KrzanowskaStopień trudności: dla średnio-zaawanowanychInstrument: skrzypce, fortepian Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 20 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielski, niemieckiISBN: 8322433026 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Blackwell Kathy - Fiddle time scales,cz.1. Utworki, zabawy, gamy i pasae na skrzypce
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
AN Marcus ″Koldy″ Na skrzypce i fortepian
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl