Nuty: Nuty

Górecki IV symfonia Tansman epizody. Fenomen, żywioł, tajemnica - Andrzej Wendland

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Górecki IV Symfonia 'Tansman Epizody'' Andrzeja Wendlanda to książka, w której autor próbuje ująć całą twórczość kompozytora w kontekście ostatniego wielkiego dzieła jakim jest 'IV Symfonia'.To poetycko - filozoficzno - muzykologiczna podróż, opowieść o historii i znaczeniu IV Symfonii, do powstania której autor przez regularne, subtelne prośby znacznie się przyczynił.   Tytuł: Górecki IV Symfonia 'Tansman epizody'Autor: Andrzej WendlandStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Stowarzyszenie Promocji Kultury im. A. TansmanaFormat: 338 str., oprawa twarda z obwolutąJęzyk wydania: polskiISBN: 9788393862030 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M 14046-000-55 stoek dla gitarzysty
AN Rutkowski Andrzej ″Gitara z tabulatur″
AN Andrzej Rutkowski ″Gitara z tabulatur Hity klasyki″ ksika
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Henryk Górecki

Henryk Górecki

Znakomity polski kompozytor oraz pedagog, kawaler Orderu Orła Białego urodził się w 1933 roku w Czernicy na Śląsku. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 19 lat w Średniej Szkole Muzycznej...

ŚREDNIOWIECZE

ŚREDNIOWIECZE

Muzyka średniowieczna to jeden z najbardziej pasjonujących tematów kultury tej epoki. Jest ona w pewien sposób owiana tajemnicą, gdyż podczas gdy inne dzieła sztuki przetrwały setki lat, tak muzyka...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl