Nuty: nuty na skrzypce

Georg Philipp Telemann: 12 fantazji na skrzypce solo - nuty na skrzypce (oprac. Eugenia Umińska)

48 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Pedagogicznej' zawiera 12 fantazji Georga Philippa Telemanna - niemieckiego kompozytora okresu baroku, w opracowaniu Eugenii Umińskiej na skrzypce solo. Utwory te reprezentują muzykę prostą, piękną i czystą. W literaturze skrzypcowej są bardzo cenne, ponieważ uczą słyszenia polifonicznego i wyrabiają poczucie formy i smaku muzycznego. Wszystkie utwory w zapisie nutowym opracowane na skrzypce solo dla średnio-zaawansowanych muzyków.   Tytuł: 12 fantazji na skrzypce solo Autor: Georg Philipp TelemannOpracowanie: Eugenia UmińskaStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: skrzypce Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 44 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274007645 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Umiska Eugenia - Studium gam i pasay na skrzypce
PWM Biber H. I. Passacaglia na solo Skrzypce
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Kreutzer Rodolphe - 42 etiudy na skrzypce solo
SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Obecnie w Poznaniu trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. To zwyczajowo najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce … kiedy nie odbywa się właśnie „Konkurs Szopenowski”. Ale czy skrzypce, nie są czymś bardziej „wrażliwym” od fortepianu ? – tworem ważniejszym?

Kwintet Warsaw Camerata

Kwintet Warsaw Camerata

Zespół tworzą liderzy sekcji orkiestry Warsaw Camerata: Adam Zarzycki – I skrzypce, Monika Kos-Nowicka – II skrzypce, Michał Styczyński – altówka, Jerzy Wołochowicz – wiolonczela i Małgorzata Kołcz – kontrabas.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl