Nuty: nuty na fortepian

Fryderyk Chopin: Wydanie Narodowe tom 12A - Dzieła różne - Jan Ekier - nuty na fortepian

65 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Chopin. Wydanie Narodowe' zawiera kolekcję 'Dzieł różnych' Fryderyka Chopina opublikowane za jego życia. Jest to wydanie źródłowo-krytyczne (Urtext), które zostało zredagowane przez Jana Ekiera i Pawła Kamińskiego na podstawie rękopisów, pierwszych wydań oraz kopii zatwierdzonych przez samego Chopina. W publikacji znajduje się wkładka z Komentarzem krytycznym i wykonawczym. Komentarz w języku polskim dostępny jest pod linkiem: Dzieła różne tom 12A komentarz. Spis utworów:     Fryderyk Chopin - Allegro de Concert op. 46    Fryderyk Chopin - Barkarola op. 60    Fryderyk Chopin - Berceuse op. 57    Fryderyk Chopin - Bolero op. 19    Fryderyk Chopin - Fantazja op. 49    Fryderyk Chopin - Tarantela op. 43    Fryderyk Chopin - Variations Brillantes op. 12    Fryderyk Chopin - Wariacja z Hexameronu Dbop. 29   Tytuł: Fryderyk Chopin: Wydanie Narodowe tom 12A - Dzieła różne - Jan Ekier Autor: Fryderyk Chopin; Redaktor: Jan Ekier, Paweł Kamiński Instrument: fortepianStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowy Seria: Chopin. Wydanie Narodowe Wydawnictwo: PWM Format: 107+20 stron, 30,5cm x 23,5cm, miękka oprawa Język wydania: polski, angielskiISBN: 9788389003850 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chopin Fryderyk - Najpikniejszy Chopin na fortepian
PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
PWM Chopin Fryderyk - Album per pianoforte
AN Drodowski Mirosaw ″Fryderyk Chopin na 2 gitary″ ksika
Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Franciszek Chopin to legenda jeżeli chodzi o muzykę poważną, urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli a zmarł 17 października 1849 roku w Paryżu. Kompozytor ten przeszedł do historii doby romantyzmu, jako najlepszy znawca i pianista w dziejach polskiej muzyki klasycznej. Muzyka Fryderyka Ch

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

SZKOŁY NARODOWE

SZKOŁY NARODOWE

Szkoły narodowe to ruch muzyczny, który powstał w drugiej połowie XIX wieku jako odpowiedź na nacisk romantyzmu germańskiego oraz opery włoskiej. Nurt ten miał na celu podkreślać oraz promować wartości oraz piękno poszczególnych narodów...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl