Nuty: nuty na fortepian

Franz (Ferenc) Liszt: Etiuda koncertowa - Taniec Gnomów - nuty na fortepian

13 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Ferenc Liszt to  węgierski kompozytor i pianista, jedna z najwybitniejszych postaci romantyzmu w muzyce. Publikacja zawiera utwór jego kompozycji. Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Etiuda koncertowa - Taniec GnomówAutor: Ferenc Liszt Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 12 str., A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: polski, angielski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Schubert Franz - 4 Impromptus na fortepian op. 90
PWM Schubert Franz - Tańce na akordeon
Rohema Percussion Liszt, batuta
PWM Rni - Frozen (utwory na fortepian, wokal i gitar)
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Franciszek Liszt

Franciszek Liszt

Jeden z najwybitniejszych artystów epoki romantyzmu, znakomity kompozytor oraz pianista węgierski przyszedł na świat w 1811 roku w Raiding. Ojciec Franciszka służył na dworze Esterhazych i był zapalonym muzykiem.

Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl