Nuty: Nuty

Franciszek Perneckher: Vesperae Dominicales - nuty na chór SATB, zespół instrumentalny i organy - partytura

59 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Cykl "Vesperae Dominicales" Franciszka Perneckhera zawiera opracowanie sześciu psalmów: Dixit Dominus 110 (109), Confitebor 111 (110), Beatus vir 112 (111), Laudate pueri 113 (112), In exitu 114 (113), Laudate Dominum 117 (116) oraz kantyk Magnificat. Odpowiedni dobór części pozwoli wykonać kompozycje podczas uroczystości niedzielnych bądź w święto apostołów i ewangelistów, męczenników i wyznawców. W muzycznej realizacji tekstu Perneckher nie wybiega poza zasób obiegowych rozwiązań technicznych.W kompozycji często równocześnie pojawiają dwa, rzadziej trzy lub cztery półwersety i wersety psalmowe przez co zrozumiałość słów jest ograniczona. Całość kształtowana jest w oparciu o system dur - moll, z przewagą jasnych odniesień tonalnych. Nuty na chór SATB, zespół instrumentalny i organy. Partytura. Dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Vesperae DominicalesAutor: Franciszek Perneckher; Redaktor: Justyna SzombaraStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: chór SATB, zespół instrumentalny, organyNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaWydawnictwo: PWMSeria: Musica ClaromontanaFormat: 124 strony, N4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274003647 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
Hammond XK1 organy elektroniczne
Nord Electro 3 73 organy, piano i syntezator
Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis* należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Zespół założony w roku 1978 przez Ireneusza Łukaszewskiego, od 1983 pozostaje pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Jana Łukaszewskiego.

Franciszek Schubert

Franciszek Schubert

Artysta ten przyszedł na świat w Wiedniu w roku 1797. Od najmłodszych lat uczył się muzyki wraz z ojcem, aż do czasu gdy ten zdał sobie sprawę z potencjału syna i zapisał go na zajęcia u dyrygenta chóru kościelnego.

Franciszek Liszt

Franciszek Liszt

Jeden z najwybitniejszych artystów epoki romantyzmu, znakomity kompozytor oraz pianista węgierski przyszedł na świat w 1811 roku w Raiding. Ojciec Franciszka służył na dworze Esterhazych i był zapalonym muzykiem.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl