Nuty: nuty na fortepian

Ferenc Liszt: Marsz Rakoczego - nuty na fortepian

13 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Marsz Rakoczego - nazwany od nazwiska Franciszka II Rakoczego, ks. Siedmiogrodu, przywódcy powstania na Węgrzech w latach 1703–1711, podczas którego marsz zyskał popularność. Melodia nieznanego autora, z początku XVIII wieku, o żywej rytmice. Znany jest zwłaszcza z wielu artystycznych opracowań m.in. Ferenca Liszta. Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych muzyków. Tytuł: Marsz RakoczegoAutor: Ferenc LisztStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: ContraFormat: A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 8372151512 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Rohema Percussion Liszt, batuta
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
PWM Rni - Frozen (utwory na fortepian, wokal i gitar)
MStar pokrowiec na fortepian Yamaha GC1
Franciszek Liszt

Franciszek Liszt

Jeden z najwybitniejszych artystów epoki romantyzmu, znakomity kompozytor oraz pianista węgierski przyszedł na świat w 1811 roku w Raiding. Ojciec Franciszka służył na dworze Esterhazych i był zapalonym muzykiem.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl