Nuty: piosenki dla dzieci

Ewa Stadtmüller: Rymowanki - zapraszanki - zbiór utworów ułatwiających pracę z grupą w przedszkolu i żłobku (+ płyta CD)

29 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja „Rymowanki-zapraszanki” zawiera bogaty zbiór wierszy i piosenek ułatwiających dziecku funkcjonowanie w przedszkolu oraz umilających przedszkolną codzienność. Zawarte w niej utwory stanowią nieodzowną pomoc w pracy nauczyciela – pomagają zaprowadzić ład podczas pracy z całą grupą. Są również wsparciem dla dzieci, ponieważ porządkują rytm ich przedszkolnego dnia.Nauczyciel znajdzie tu utwory zapraszające dzieci do wspólnej zabawy, nawołujące do ustawienia się w pary czy zachęcające do umycia rąk. Zastosowanie rymowanek i piosenek w tych powtarzalnych sytuacjach pomoże zdyscyplinować dzieci, sprawiając, że nawet zbieranie klocków czy odkładanie misiów na półki będzie kolejną przyjemną zabawą. „Rymowanki-zapraszanki” ułatwią także adaptację dzieciom, które dopiero zetknęły się z przedszkolem i muszą oswoić się z obowiązującymi w nim zasadami. Dla nauczyciela staną się zaś „księgą niezwykłych zaklęć”, które pomogą okiełznać nawet niesforną grupę. W książce nauczyciel znajdzie wiersze i piosenki przeznaczone dla całej grupy, które mają na za zadanie: - powitać grupę- zachęcić dzieci do czynności higienicznych (mycie rąk, zębów)- zaprosić na posiłek (śniadanie, obiad, podwieczorek)- zgromadzić dzieci (na dywanie, w kole, w kolejce, ustawić w parach)- wyciszyć grupę przed zajęciami dydaktycznymi- zdyscyplinować grupę przed wejściem do szatni, wyjściem na spacer czy do ogrodu- zachęcić dzieci do sprzątania zabawek- wyciszyć przed leżakowaniem i pomóc w rozbudzeniu się- nauczyć używania słów „dziękuję”, „przepraszam” i „proszę”- ułatwić przyswojenie zasad obowiązujących w przedszkolu. Publikacja będzie przydatna do pracy ze starszymi dziećmi w żłobku, systematyzując rytm ich dnia oraz przygotowując je na sytuacje, z którymi zetkną się w przedszkolu. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis utworów:1. Tworzymy koło 2. Witaj w nowym dniu 3. W komplecie 4. Braciszkowie - Paluszkowie 5. Umyjemy łapki 6. Smacznego! 7. Śniadanko na góralską nutę 8. Obiadowa piosenka 9. Budujemy ciszę 10. Pary, pary! 11. Ciuch, ciuch! 12. Wołam, wołam... 13. Wracamy do przedszkola 14. Sprzątająca piosenka 15. Kołysanka 16. Pora wstać! 17. Mruczanka - przebudzanka 18. Przedszkoludki!   Tytuł: Rymowanki - zapraszanki Autor: Ewa StadtmüllerStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Bliżej PrzedszkolaFormat: 40 str., 210x210 mm, miękka oprawa, w komplecie płyta CDJęzyk wydania: polskiISBN: blizej_rymowanki zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Danyszowa H., Iszkowska Z., Jargoń J., Leitner M., Moszumańska-Nazar K. - <br />Zbiór ćwiczeń do kształcenia słuchu
PWM Thomys Alojzy - Miniatury w różnych stylach. 10 utworów na saksofon altowy (Es) z fortepianem (+ partia saksofonu)
PWM Iwan Ewa - adnie gram na skrzypcach dla klas I-III
PWM Iwan Ewa - adnie gram na skrzypcach dla klas I-III (akompaniament)
Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Jan Sebastian Bach

Jan Sebastian Bach

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej tworzący w epoce baroku. Oprócz pisania wspaniałych utworów był również aktywnym muzykiem.

Charles Gounod

Charles Gounod

Francuski kompozytor, twórca opery oraz utworów religijnych. Urodził się w 1818 roku w Paryżu, gdzie zakochany w muzyce postanowił kształcić się w Paryskim Konserwatorium.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl