Nuty: Nuty

Eugeniusz Knapik: II Kwartet smyczkowy - nuty na cztery skrzypce

65 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


II Kwartet smyczkowy powstał po prawie czterdziestu latach od premiery pierwszego. Kwartet smyczkowy – cztery głosy jednorodnych instrumentów – oferuje niezwykle bogate możliwości ekspresyjne, wsparte na stabilnej strukturze wertykalnej i horyzontalnej. Dzięki temu gatunek ten wciąż cieszy się zainteresowaniem kompozytorów tworzących swe dzieła z myślą o konkretnych zespołach. Tak też powstał II Kwartet smyczkowy – skomponowany dla uznanego w świecie Kwartetu Śląskiego z okazji jubileuszu jego czterdziestolecia działalności koncertowej i jemu jest dedykowany. Nuty na kwartet smyczkowy, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: II Kwartet smyczkowy partytura i głosyAutor: Eugeniusz KnapikInstrument: skrzypceStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowySeria: CameraWydawnictwo: PWMFormat: N4 stojący (235x305 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, polskiISBN: 9790274029678 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Towarnicki Eugeniusz - Szkoa na flet, cz. 1
PWM Garcia Janina - Graj ze mn na cztery rce z.2
PWM Adele - Adele na skrzypce (+ CD)
PWM Doleżal Wanda - Śpiewające skrzypce, z. 1
Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl