Nuty: Nuty

Eugeniusz Knapik: II Kwartet smyczkowy

65 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


II Kwartet smyczkowy powstał po prawie czterdziestu latach od premiery pierwszego. Kwartet smyczkowy – cztery głosy jednorodnych instrumentów – oferuje niezwykle bogate możliwości ekspresyjne, wsparte na stabilnej strukturze wertykalnej i horyzontalnej. Dzięki temu gatunek ten wciąż cieszy się zainteresowaniem kompozytorów tworzących swe dzieła z myślą o konkretnych zespołach. Tak też powstał II Kwartet smyczkowy – skomponowany dla uznanego w świecie Kwartetu Śląskiego z okazji jubileuszu jego czterdziestolecia działalności koncertowej i jemu jest dedykowany. Nuty na kwartet smyczkowy, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: II Kwartet smyczkowy partytura i głosyAutor: Eugeniusz KnapikInstrument: skrzypceStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowySeria: CameraWydawnictwo: PWMFormat: N4 stojący (235x305 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, polskiISBN: 9790274029678 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Towarnicki Eugeniusz - Szkoa na flet, cz. 1
Melos kalafonia kontrabasowa
AN Marusik Bartomiej ″Ach, ubogi obie″ ksika
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Wiolonczela

Wiolonczela

Instrument smyczkowy wywodzący się z violi da braccio powstał mniej więcej około roku 1560 niedługo po pojawieniu się skrzypiec. Niestety jednak wiolonczela nie miała tyle szczęścia co skrzypce...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl