Nuty: Nuty

Etiudy - kaprysy op. 18 na skrzypce z towarzyszeniem drugich skrzypiec - Henryk Wieniawski

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Henryk Wieniawski, wybitny skrzypek i kompozytor, w jego grze i stylu, łączą się piękne tradycje Włoch i Francji, jako wirtuoz cieszył się wielkim powodzeniem, uchodził nawet za następcę Paganiniego. W jego twórczości należy wyróżnić dwie podstawowe kategorie: dzieła o charakterze popisowym i lirycznym. Etiudy - kaprysy w oryginalnej wersji są wirtuozowskimi kaprysami skrzypcowymi z towarzyszeniem akompaniamentu drugich skrzypiec. Akompaniament ten spełnia jednak rolę niewielką i drugoplanową. Taką właśnie oryginalną wersję kaprysów op.18 przedstawiono w tej publikacji. Nuty dla średnio-zaawansowanych. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis utworów: Moderato op. 18 nr 1 (Wieniawski Henryk)Andante op. 18 nr 2 (Wieniawski Henryk)Allegro moderato op. 18 nr 3 (Wieniawski Henryk)Tempo di saltarella, ma non troppo vivo op. 18 nr 4 (Wieniawski Henryk)Praeludium ( allegretto scherzando ) op. 18 nr 5 (Wieniawski Henryk)Andante ma non troppo op. 18 nr 6 (Wieniawski Henryk)Andante non troppo op. 18 nr 7 (Wieniawski Henryk)Allegro risoluto op. 18 nr 8 (Wieniawski Henryk) Tytuł: Etiudy - kaprysy op. 18 na skrzypce z towarzyszeniem drugich skrzypiecAutor: Henryk WieniawskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: dwoje skrzypiecNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 72 strony, N4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274032937 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Kreutzer Rodolphe - 42 etiudy na skrzypce solo
PWM Cofalik Antoni - Ulubione etiudy na skrzypce
PWM Paganini Niccolo - 24 kaprysy op. 1 na skrzypce
Anna Wójtowicz - skrzypce

Anna Wójtowicz - skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Studia kontynuowała w klasie skrzypiec prof. Joshuy Epsteina w Hochschule des Saarlandes fur Musik und Theather.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl