Nuty: nauka gry na gitarze


Etiudy charakterystyczne cz. 1 - nut na gitarę klasyczną - Tatiana Stachak

29 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Etiudy charakterystyczne' cz. 1 autorstwa Tatiany Stachak to zbiór etiud, które jednak swoją formą nieco odbiegają od ogólnie przyjętej normy. Nie straszą dydaktyczną, trudną formą, są urozmaicone stylistycznie, a stawiane wyzwania techniczne przeplatane są walorami artystycznymi - melodyjnością, harmonią, bogatą rytmiką i urozmaiconą fakturą.Zebrane w pierwszej części etiudy pomagają rozwinąć technikę lewej ręki w zakresie: gry legato (Etiuda irlandzka), pochodów interwałowych (Etiuda na ludową nutę, Etiuda – Ragtime, Etiuda – Ballada, Etiuda „Tanguero”), przebiegów gamowych (Etiuda – Humoreska, Etiuda gamowa), barré (Etiuda – Impresja), gry w wysokich pozycjach (Etiuda dla marzycieli), niezależności palców (Etiuda – Milonga, Etiuda C-dur), natomiast w przypadku prawej ręki pomagają zapoznać się z różnymi schematami palowania. W niektórych etiudach wprowadzone zostały dodatkowo efekty gitarowe, tj.: pizzicato, flażolety, tamburo oraz akordy.Przed każda etiudą znajduje się krótkie ćwiczenie wprowadzające, pomagające w przygotowaniach do wykonania utworu.   Tytuł: Etiudy charakterystyczne cz. 1Autor: Tatiana StachakStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: gitaraNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: EuterpeFormat: 28 str., 235x310 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielski, niemieckiISBN: 9790801507921 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa
AN Stachak Tatiana - Gitara ekstra klasa
AN Stachak Tatiana ″Ucze i nauczyciel cz.3 (duety gitar)″ ksika
AN Stachak Tatiana ″Ucze i nauczyciel cz.1 (duety gitar)″ ksika
Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Maestro Jerzy Semkow

Maestro Jerzy Semkow

Wybitna indywidualność międzynarodowej dyrygentury – należy do czołowych dyrygentów świata. Krąg jego zainteresowań obejmuje zarówno wielką symfonikę – głównie klasyczną i romantyczną – jak i muzykę teatru operowego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl