Nuty: nuty na saksofon

Elżbieta Sikora: Lisboa, tramway 28 - hommage a Fernando Pessoa - nuty na saksofon(y) i taśmę

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Utwór Lisboa, tramway 28 powstał w wyniku podróży Elżbiety Sikory (polska kompozytorka, mieszkająca we Francji) do Lizbony w poszukiwaniu śladów pisarza Fernanda Pessõi. Podzielony jest na 4 części i opracowany na saksofon(y) i taśmę. Źródła dźwięku (dźwięki tramwaju, głosy ludzi na ulicach, w kawiarni Brasiliera, kontrabas, woda itd.) wykorzystane w partii elektroakustycznej zostały nagrane na przenośnym magnetofonie DAT Sony w Lizbonie oraz w studiu a następnie przetworzone. Utwór jest kontynuacją kompozycji zapoczątkowanych w cyklu Suit (Suita na wiolonczelę i taśmę, Suite II na klawesyn i taśmę, Canzona na wiolę da gamba i zespół kameralny oraz Suita III na orkiestrę). Lisboa, tramway 28 nawiązuje także do Głowy Orfeusza II na flet i taśmę. Nuty na saksofon dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Lisboa, tramway 28 - hommage a Fernando PessoaAutor: Elżbieta SikoraStopień trudności: dla zaawansowanychInstrument: saksofonNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: stron, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790274019679 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Sor Fernando - 24 etiudy na gitar
PWM Hejda Tadeusz - Szkoa na saksofon
PWM Hejda Tadeusz - Studium jazzowe na saksofon
PWM Gershwin George - Playalong for saxophone (utwory na saksofon + CD)
Saksofon

Saksofon

Saksofon to instrument dęty, który pomimo iż wykonany jest z metalu należy zaliczyć do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyfikacja wynika z budowy oraz drewnianego stroika, który jest źródłem dźwięku (podobnego do tego znajdującego się w klarnecie).

Elżbieta Gromada - altówka

Elżbieta Gromada - altówka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka, a także w klasie kameralistyki st. wykł. Marka Mosia. Swoje umiejetnosci doskonaliła również na kursach muzycznych pod kierunkiem profesorów: Grigoria Zhislina, Doris Lederer, Claude’

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl