Nuty: Nuty

Elwira Fibiger: Fortepian moja miłość - historia Arnolda Fibigera i fabryki fortepianów Calisia

50 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Elwira Fibiger to córka ostatniego właściciela Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia. Ta książka to z jednej strony ciepła opowieść o rodzinie, z drugiej historia sukcesu artystyczno-przemysłowego twórców zakładu. Opowieść o burzliwych losach rodziny i fabryki, która dzisiaj istnieje jedynie w ludzkich wspomnieniach, wspaniałych kobietach, mężczyznach, miłości i wielkich ludziach fortepianu. Książkę, przygotowaną w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydał Księży Młyn z Łodzi. Wspaniała pozycja dla miłośnika fortepianu, może być świetną propozycją na prezent. Tytuł: Fortepian moja miłośćAutor: Elwira FibigerWydawnictwo: Księży MłynFormat: 224 str., 165 x 235 mm, twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788377296486 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 2
PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 3
PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 1
Roland GP609 PE fortepian cyfrowy
„Mała historia dużego instrumentu”

„Mała historia dużego instrumentu”

Na pytanie - co to fortepian - potrafi odpowiedzieć każde małe dziecko. Ale jakby się głębiej zastanowić, to większość ludzi ma marną wiedzę o historii tego instrumentu. Jest to oczywiście błąd, bo przedmiot, który przy odpowiedniej umiejętności człowieka, gra w tak piękny sposób, powinien być bardz

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Kraków (Polen): „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiev

Kraków (Polen): „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiev

Relacja z opery Siergieja Prokofiewa "Miłość do trzech pomarańczy", która została zaprezentowana 4 lipca w Operze Krakowskiej.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl