Nuty: nauka gry na skrzypcach


Dwudźwięki na skrzypce solo - Zdzisław Jahnke

89 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja zawiera zbiór ćwiczeń w dwudźwiękach na zależność ruchu palców.Spis treści: Część pierwszaSekstyTercjeĆwiczenia kombinowane w sekundach, tercjach, kwartach, kwintach, sekstachOktawyDecymyWprawki GeminianiegoPizzicatoStudium na prawą rękęFlażoletyCzęść drugaTercjeGamy i trójdźwiękiAkordy septymowe zmniejszoneOktawyGamy i trójdźwiękiAkordy septymowe zmniejszoneDecymyGamyAkordy septymowe zmniejszoneGlissando w tercjach, sekstach, oktawach i decymachGamy chromatyczne w oktawach i tercjachOktawy palcowane 3-4 1-2Gamy i trójdźwiękiAkordy septymowe zmniejszoneAkordy septymowe zmniejszone przez wszystkie strunyFlażolety (interwały kwarty)Gamy i trójdźwiękiPodwójne flażoletyGamy w tercjach w podwójnych flażoletachPizzicatoPizzicato lewą ręką (+)Pizzicato prawą ręką ( ) i lewą ręką (+)Ćwiczenia na niezależność ruchu palcówBiegniki w tercjachSekstyGamy i trójdźwiękiAkordy septymowe zmniejszone   Tytuł: Dwudźwięki na skrzypce soloAutor: Zdzisław JahnkeStopień trudności: Instrument: skrzypce Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 96 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Biber H. I. Passacaglia na solo Skrzypce
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Kreutzer Rodolphe - 42 etiudy na skrzypce solo
PWM Cofalik Antoni - Gdy si Chrystus rodzi. Koldy i pastoraki na skrzypce solo.
SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Obecnie w Poznaniu trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. To zwyczajowo najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce … kiedy nie odbywa się właśnie „Konkurs Szopenowski”. Ale czy skrzypce, nie są czymś bardziej „wrażliwym” od fortepianu ? – tworem ważniejszym?

Kwintet Warsaw Camerata

Kwintet Warsaw Camerata

Zespół tworzą liderzy sekcji orkiestry Warsaw Camerata: Adam Zarzycki – I skrzypce, Monika Kos-Nowicka – II skrzypce, Michał Styczyński – altówka, Jerzy Wołochowicz – wiolonczela i Małgorzata Kołcz – kontrabas.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl