Nuty: nauka gry na pianinie

Dorota Orczyk: Wędrówki po klawiaturze 1 - szkoła gry na fortepianie dla najmłodszych - metoda beznutowa

36 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Zapraszamy najmłodsze dzieci do wędrówki po klawiaturze fortepianu. Podręcznik który oddajemy w Twoje ręce drogi Rodzicu, Nauczycielu, Babciu czy Dziadku to wdzięczny materiał do nauczania domowego gry na fortepianie lub innym instrumencie klawiszowym. Autorka wprowadza dzieci w świat muzyki w sposób naturalny, przyjazny (stosuje melorecytacje, wierszyki), korzystając z metody beznutowej. Sposób prezentacji materiału dostosowany jest do możliwości percepcyjnych najmłodszych i przygotowuje do czytania nut na pięciolinii. Prostym melodiom przeznaczonym dla ucznia towarzyszy urozmaicony, a zarazem nieskomplikowany akompaniament nauczyciela. Gra w duecie dostarcza pozytywnych emocji, motywuje do nauki, a jednocześnie wspomaga rozwój słyszenia linearnego, polifonicznego oraz poczucia rytmu dziecka. Dodatkowym atutem podręcznika są spójne z muzyczną narracją, wysmakowane ilustracje Joanny Kenckiej, które z pewnością ucieszą oko każdego z odbiorców. Spis treści: 1. Pozycja przy fortepianie2. Palcowanie3. Klawiatura4. Ćwierćnuta5. Półnuta6. Dwa czarne klawisze7. Trzy czarne klawisze8. Cała nuta9. Takt10. Półnuta z kropką11. Poznawanie wartości nut12. Metrum13. Muzyczny alfabet14. Pierwsza pozycja białych klawiszy dla prawej ręki15. Pierwsza pozycja białych klawiszy dla lewej ręki16. Metrum17. Pięciolinia i klucze18. Środkowe C na pięciolinii17. Pierwsze nuty w kluczu wiolinowym18. Pierwsze nuty w kluczu basowym Tytuł: Wędrówki po klawiaturze 1 - szkoła gry na fortepianie dla najmłodszychAutor: Dorota OrczykStopień trudności: dla początkującychInstrument: fortepian, pianino, keyboardNotacja muzyczna: metoda beznutowa, nuty literoweWydawnictwo: EuterpeFormat: 72 strony, A4 w poziomie, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788388867255 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Druszkiewiczowa Krystyna - Podrcznik pocztkowego nauczania gry na fortepianie. Metoda beznutowa
AN DVD 10 Szkoła na Cajon
AN DVD 12 Szkoła na Cajon
PWM Markiewiczwna Wadysawa - Do-re-mi-fa-sol. Pocztki nauki gry na fortepianie
Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Zdalna lekcja fortepianu

Zdalna lekcja fortepianu

2010 Intel Visionary Conference in Washington fragment zatytułowany: Sztuka, wyobraźnia, innowacyjność Wideorozmowa prowadzona jest przez skype, a wizualizacja gry na fortepianie oraz generowanie zapisu nutowego tworzone jest za pomocą internetowego interfaceu MIDI.

Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl