Nuty: Nuty

Danuta Gwizdalanka: Szymanowska - małe monografie

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Maria Szymanowska to pierwsza w Europie zawodowa pianistka i kompozytorka, niezwykła, pewna siebie, niezależna kobieta, matka trojga dzieci. Adam Mickiewicz nazwał ją „królową tonów” a współcześni poeci uważali ją niemal za boginię. Jej występy budziły zachwyt i uwielbienie gdziekolwiek się pojawiała – od Warszawy do Petersburga, Moskwy i Kijowa, po Londyn, Paryż i inne najważniejsze ośrodki. Żyła krótko, ale intensywnie koncertowała, całymi latami pozostając w podróży. Komponowała utwory na fortepian w modnym wówczas stylu brillant oraz pieśni. Barwną opowieść o jej życiu, działalności i twórczości przedstawia Danuta Gwizdalanka. Szymanowską postrzega ona nie tylko jako wielce utalentowaną pianistkę, ale także jako „menadżerkę wirtuozowsko władającą technikami piaru” i zarazem pierwszą polską self-made woman, która konsekwentnie pracującą nad „stworzeniem siebie” i zbudowaniem swojej kariery. Tytuł: Danuta Gwizdalanka: SzymanowskaAutor: Danuta GwizdalankaSeria: Małe MonografieStopień trudności: dla wszystkichWydawnictwo: PWMFormat: 160 str., 115x177 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788322452004 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Canto SB2520 janczary małe 25 dzwonków
Proel BAG 605P pokrowiec na pałki perkusyjne
Maria Szymanowska

Maria Szymanowska

Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Miloš Karadaglic–“Mediterraneo”

Miloš Karadaglic–“Mediterraneo”

Gitara jest obecnie jednym z najbardziej popularnych instrumentów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jej wszechobecność w świecie muzyki rockowej i popularnej, stosunkowo niską cenę (oczywiście mam na myśli te najtańsze modele), a także małe gabaryty, trudno się dziwić...

„Mała historia dużego instrumentu”

„Mała historia dużego instrumentu”

Na pytanie - co to fortepian - potrafi odpowiedzieć każde małe dziecko. Ale jakby się głębiej zastanowić, to większość ludzi ma marną wiedzę o historii tego instrumentu. Jest to oczywiście błąd, bo przedmiot, który przy odpowiedniej umiejętności człowieka, gra w tak piękny sposób, powinien być bardz

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl