Nuty: nuty na wiolonczelę

Carlo Tessarini: Sonata F-dur for Violoncello and Piano - nuty na wiolonczelę i fortepian

95 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Carlo Tessarini był włoskim kompozytorem i skrzypkiem późnego baroku. To jeden z czołowych skrzypków pokolenia po Vivaldim. W latach dwudziestych XVIII wieku piastował ważne stanowiska w Wenecji, a później w Urbino, zdobywając międzynarodową renomę podróżując do Paryża, Londynu i Holandia. Jego szeroko rozpowszechniona muzyka instrumentalna pokazuje, że zawsze był w awangardzie rozwijających się stylów. Publikacja zawiera jedną z jego sonat - F-dur zaaranżowaną na wiolonczelę i fortepian. Opracowanie zawiera nuty dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Carlo Tessarini: Sonata F-dur for Violoncello and Piano - nuty na wiolonczelę i fortepianAutor: Carlo Tessarini; Redaktor: Arnold Trowell Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanych Instrument: wiolonczela i fortepian Notacja muzyczna: zapis nutowy Wydawnictwo: Schott Format: 24 strony, A4, oprawa miękka Język wydania: angielski ISMN: 9790001207577 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - piewajce wiolonczele. atwe utwory na dwie wiolonczele
Cambridge Audio Sonata AR 30 zestaw amplituner + odtwarzacz DVD, srebrny
Nord Piano 88 stage piano
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Richard Berkeley – śpiewak, animator kultury

Richard Berkeley – śpiewak, animator kultury

Richard Berkeley – śpiewak, animator kultury, prezes Zarządu Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, którego rodzina pochodzi z Polski studiował śpiew u Ellis Keeler w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Pobierał także prywatne lekcje u Rene Jacobsa, Paula Esswooda, John York Skinnera, Margar

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl