Nuty: nuty na wiolonczelę

Camille Saint-Saens: Sonate Nr 1 fur Violoncello und Klavier - Cello Sonata No. 1 op. 32 - I sonata wiolonczelowa c-moll - nuty na wiolonczelę i forte

147 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Na początku lat siedemdziesiątych XIX wieku Saint-Saëns okazywał szczególne zamiłowanie do wiolonczeli. Pierwszą sonatę wiolonczelową ukończył w grudniu 1872 roku, zaraz po zakończeniu pierwszego koncertu wiolonczelowego. Sonata mocno przypomina twórczość Beethovena, nie tylko ze względu na tonację c-moll, ale przede wszystkim ze względu na porywającą dramaturgię. Wyjątkowa pozycja tej wymagającej, po części wysoce wirtuozowskiej sonaty została szybko doceniona przez publiczność i krytyków, dzięki czemu utwór szybko znalazł się w repertuarze koncertowym. To wydanie Urtext uwzględnia wszystkie zachowane źródła - po raz pierwszy w historii. Nuty na wiolonczelę i fortepian, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Sonate Nr 1 fur Violoncello und Klavier - Cello Sonata No. 1 op. 32Autor: Camille Saint-Saens; Redaktor: Peter JostStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: wiolonczela, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: G. Henle VerlagFormat: A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, niemieckiISBN: 9790201810577 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Cambridge Audio Sonata AR 30 zestaw amplituner + odtwarzacz DVD, srebrny
Cambridge Audio Sonata DV 30 odtwarzacz CD/DVD z HDMI, czarny
Cambridge Audio Sonata DV 30 odtwarzacz CD/DVD z HDMI, srebrny
Cambridge Audio Sonata CD 30 odtwarzacz CD, srebrny
Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl