Nuty: nuty na skrzypce

Camille Saint-Saens: Deuxieme Sonate pour Violon et Piano - Violin Sonata No. 2 op. 102 - II sonata skrzypcowa Es-dur - nuty na skrzypce i fortepian

143 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Sonata skrzypcowa nr 2 Es-dur została ukończona przez Camille Saint-Saens w 1896 roku - jedenaście lat po tym, jak ukończył Sonatę nr 1. Podczas gdy pierwsza sonata jest bardzo romantyczna, druga jest bardziej klasyczna. Temat otwierający pierwszą część - Poco Allegro, ma w sobie beethovenowską aurę jakby Saint-Saëns próbował odtworzyć klasyczną sonatę skrzypcową w zaktualizowanym formacie. Struktura kolejnego Scherza jest prosta, a sekcja tria ukazuje zainteresowanie kompozytora kontrapunktem. Następnie pojawia się urocze Andante, które w środkowej części ma swoje miniaturowe scherzo. Finał - Allegro grazioso, charakteryzuje się swobodnymi i nieoczekiwanymi modulacjami. W trzeciej ćwierci XIX wieku, kiedy Francuzi wydawali się zainteresowani głównie operą - Camille Saint-Saëns chociaż słynął z większych dzieł orkiestrowych i koncertów instrumentalnych to wiele czasu i wysiłku poświęcił pisaniu muzyki kameralnej. Publikacja zawiera nuty na skrzypce z fortepianem, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Deuxieme Sonate pour Violon et Piano - Violin Sonata No. 2 op. 102Autor: Camille Saint-SaensStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: skrzypce, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: DurandFormat: 30 stron, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: francuskiISBN: 9790044027811 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Cambridge Audio Sonata AR 30 zestaw amplituner + odtwarzacz DVD, srebrny
Cambridge Audio Sonata DV 30 odtwarzacz CD/DVD z HDMI, czarny
Cambridge Audio Sonata DV 30 odtwarzacz CD/DVD z HDMI, srebrny
Cambridge Audio Sonata CD 30 odtwarzacz CD, srebrny
Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl