Nuty: NutyBajm. Płynie w nas gorąca krew - Tutka

70 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pierwsza w historii biografia grupy Bajm - jednego z największych i najważniejszych zespołów dla polskiej sceny muzycznej. Książka pełna jest ciekawostek i opowieści Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa i muzyków, którzy grali i grają w zespole. Zawiera wywiady m.in. z Beatą, Andrzejem Pietrasem, Jarosławem Kozidrakiem, Andrzejem Koziarą, Adamem Abramkiem, Pawłem Sotem, Grzegorzem Płechą, Marią Dobrzańską, Adamem Drathem, Krzysztofem Nieściorem, Piotrem Bieleckim, Arturem Daniewskimi i wieloma innymi. Wszystkie wywiady zostały udzielone na wyłączność.

Odsłania życie prywatne muzyków, pokazuje ich takich, jakimi ich jeszcze fani nie znają. Dowiadujemy się jak grało się w ZSRR, Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, Wietnamie, a jak w Polsce? Jak wyglądało życie artystyczne w czasach PRLu a jak wygląda teraz.

Wspomnienia uzupełnione są wieloma zdjęciami, które pochodzą ze zbiorów prywatnych artystów, oraz fragmentami artykułów prasowych i plakatami z lat osiemdziesiątych. Prawdziwe rarytasy. Większość tych zdjęć nie była nigdy publikowana.

Książka zawiera również kulisy powstawania programów rozrywkowych i wielu teledysków BAJMU. Znajdziemy tu także interpretacje tekstów Beaty, czy archiwalne listy fanów pisane do Beaty i zespołu, recenzje płyt BAJMU zamieszczane w różnych magazynach muzycznych w ciągu ostatnich 30 lat oraz informacje o listach przebojów, festiwalach polskich i zagranicznych. 

Tytuł: Bajm. Płynie w nas gorąca krew
Autor: Ewa Tutka
Typ publikacji: biografia
Wydawnictwo: EMI Music
Format: 290 str., twarda oprawa
Język wydania: polski

 

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl