Nuty: nuty na skrzypce

Arcangelo Corelli: Sonatas for Violin and Basso continuo Volume 1, op. 5, I-VI - sonaty skrzypcowe 1-6 - nuty na skrzypce i fortepian plus b.c.

133 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Nuty na skrzypce i basso continuo sonat Arcangelo Corelli'ego op. 5 on numerach 1-6. Sonaty op. 5 zostały opublikowane w 1700 roku w Rzymie i doczekały się ponad 100 wydań przez kolejne wieki. Stanowią one pewnego rodzaju kompendium gry na skrzypcach okresu baroku. To wydanie zawiera oryginalną partię skrzypiec i basu cyfrowanego oraz realizację b. c. autorstwa Antonio Tonelli'ego, włoskiego kompozytora okresu baroku, nieco odmienną od współczesnych konwencjonalnych interpretacji. Spis utworów: Arcangelo Corelli: Sonata I op. 5Arcangelo Corelli: Sonata II op. 5Arcangelo Corelli: Sonata III op. 5Arcangelo Corelli: Sonata IV op. 5Arcangelo Corelli: Sonata V op. 5Arcangelo Corelli: Sonata VI op. 5 Tytuł: Sonatas for Violin and Basso continuo Volume 1, op. 5, I-VI Autor: Arcangelo Corelli, opracowanie: Christopher Hogwood, Ryan Mark Stopień trudności: dla zaawansowanych Instrument: skrzpce, fortepian/b.c. Wydawnictwo: Bärenreiter Format: 180 str, 243x310mm Język wydania: angielski ISMN: 9790006535118 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Savarez 700MB Corelli Crystal struny skrzypcowe 4/4
PWM Ludwig van Beethoven - Sonaty fortepianowe cz.2
PWM Beethoven Ludwig van - Sonaty fortepianowe vol.1
Presto VN1/2 struny skrzypcowe 1/2 - komplet
Formy muzyki kameralnej  - Forma Sonatowa

Formy muzyki kameralnej - Forma Sonatowa

Początków formy sonatowej można doszukiwać się w epoce baroku. Istotnym elementem dla rozwoju muzyki kameralnej jest powstanie sonaty triowej i solowej z basso continuo.

Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl