Nuty: Nuty

Aleksandra Dudek: Audycje muzyczne - program nauczania dla szkół muzycznych I stopnia

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Audycje muzyczne - program nauczania dla szkół muzycznych I stopnia' autorstwa Aleksandry Dudek, to staranni przygotowany jej autorski program, w którym opisuje koncepcje nauczania przedmiotu przedstawioną w sposób przystępny dla nauczycieli. Dodatkowo program został wzbogacony o aneksy z propozycjami zajęć dodatkowych, przykłady konkursów, spis muzeów dotyczących muzyków i instrumentów, a także wykaz lektur pomocniczych dla uczniów i nauczycieli.Spis treści:WstępCele i zadania dydaktyczno-wychowawczeCele i zadania szkołyCele ogólneWarunki realizacji programuUczniowieNauczycielTreści kształcenia wraz z proponowaną literaturą muzycznąPierwszy rok nauczaniaDrugi rok nauczaniaTrzeci rok nauczaniaCele operacyjne w powiązaniu z osiągnięciami ucznia i kryteria ocenianiaPierwszy rok nauczaniaDrugi rok nauczaniaTrzeci rok nauczaniaPropozycje metod oceny uczniówStandardy edukacyjnePropozycje sprawdzianów na zakończenie nauki audycji muzycznychProcedury osiągania celówCo powinno się znaleźć na lekcji - konspektPrzykładowy scenariusz lekcji audycji muzycznych dla pierwszego roku nauczaniaPrzykładowy scenariusz lekcji audycji muzycznych dla drugiego roku nauczaniaPrzykładowy scenariusz lekcji audycji muzycznych dla trzeciego roku nauczaniaMożliwości korelacji z innymi przedmiotamiKorelacja z nauką gry na instrumencie głównymKorelacja z nauką kształcenia słuchuPozalekcyjne propozycje kształceniaUwagi o realizacji programuAneksyI. Konkurs: Wspólne inspiracjeII. Konkurs: Muzyka w powieściach Małgorzaty MusierowiczIII. Muzea i wystawy w Polsce związane z muzyką i muzykamiLektury dla uczniówLektury pomocnicze dla nauczycieli Tytuł: Audycje muzyczne - program nauczania dla szkół muzycznych I stopniaAutor: Aleksandra DudekStopień trudności: dla nauczycieli szkół muzycznych I stopniaInstrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: TriangielFormat: 80 str., 167x235 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kreiner-Bogdaska Agnieszka - W krainie muzyki. Podrcznik dla uczniw szk muzycznych I stopnia
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
PWM Drobner Mieczysaw - Instrumentoznawstwo i akustyka
Aleksandra Kurzak

Aleksandra Kurzak

Aleksandra Kurzak jest laureatką konkursów w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie. W 2009 roku obroniła tytuł doktora sztuki. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a także stypendium fundacji Crescendum Est – Polonia Aleksandra Gudzowatego. Otrzymała również nagrodę Prez

Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku

Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku

Jagoda Krzemiństa 15-letnia flecistka, uczennica kluczborskiego gimnazjum nr 1 i opolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Młody Muzyk Roku 2012.

Robert Schumann

Robert Schumann

Ten niemiecki kompozytor urodzony w Zwickau w 1810 roku jest jednym z typowych przedstawicieli romantyzmu w muzyce. Był synem księgarza, tak więc od najmłodszych lat związany był z literaturą i to do tego stopnia, że w pewnym etapie swojego życia wahał się między tą dziedziną sztuki a muzyką.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl