Nuty: Nuty

Aleksander Nowak: Naninana na amplifikowany instrument klawiszowy i orkiestrę smyczkową w dwóch grupach - nuty na fortepian i orkiestrę smyczkową (par

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Utwór powstał na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego z okazji otwarcia nowej siedziby w 2015 roku. NANINANA na amplifikowany instrument klawiszowy i orkiestrę smyczkową w dwóch symetrycznych grupach to kompozycja na temat szczególnego rodzaju nieobecności. Można tę nieobecność określić jako odczuwaną, ale trudną do zrozumienia. Jest tu wiele elementów, które mogą taką nieobecność obrazować – od dźwięków wstępu mających brzmieć, ale nie do końca, poprzez pierwsze pojawienie się solisty, którego partia zawiera elementy skomponowanej melodii, ale jest w dużej mierze improwizowana, część środkową, w której harmonia może sugerować beznadziejną tęsknotę za czymś co nie wróci, aż po finałowy bieg do kulminacji, która jest, ale jakby jej nie było Nuty dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Naninana na amplifikowany instrument klawiszowy i orkiestrę smyczkową w dwóch grupachAutor: Aleksander NowakInstrument: fortepian, orkiestra smyczkowaNotacja muzyczna: partyturaStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychSeria: 100 na 100 Muzyczne Dekady WolnościWydawnictwo: PWMFormat: 22 stron, 235 x 325 mm, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, polskiISBN: 9790274011383 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rycki Aleksander - Elementarna szkoa ABC na fortepian op. 50
Yamaha EZ 200 keyboard instrument klawiszowy
Canto OR6 pokrowiec na instrument klawiszowy (129x41x16cm)
Ewpol 110 pokrowiec na instrument klawiszowy (110x40x15cm)
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

HARFA

HARFA

Harfa to najprawdopodobniej najstarszy instrument szarpany, który mógł istnieć już 3000 lat p. n. e. Już w Starożytnej Grecji oraz Rzymie był to instrument o niesamowitej sławie.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl