Nuty: nuty na organy

23 preludia na organy - Barbara Strzelecka - nuty na organy

22 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera zbiór preludiów na organy, które powstały w wyniku inspiracji liturgią Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich w Paryżu, którym są dedykowane. Autorka zachwycona brzmieniem zabytkowych organów Couperina w kościele St.Gervais poczuła potrzebę stworzenia czegoś co przyniesie jej satysfakcję. Utwory posiadają krótką formę, ciekawą melodykę i zróżnicowane, nowoczesne brzmienie. Idealne do wykonywania podczas liturgii. Nuty dla średnio-zaawansowanych. Tytuł:  23 preludia na organyAutor: Barbara StrzeleckaStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: organy, Notacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PolihymniaFormat: 44 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8272700338 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
Hammond XK1 organy elektroniczne
Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl