Nuty: kolędy na głos i fortepian

20 kolęd na głos i fortepian - nuty głos i fortepian - Witold Lutosławski

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Myśl opracowania 'Kolęd' pochodzi od dyrektora PWM - Tadeusza Ochlewskiego, ale zgodę na podjęcie zaproponowanego tematu i charakterystyczną selekcję tworzywa melodycznego do 'Kolęd' należy chyba przypisać bożonarodzeniowym doświadczeniom i przeżyciom twórcy. 'Kolędy' przełamują, nie przekraczany dotąd w opracowaniach tego typu utworów, krąg środków kompozytorskiej techniki. W związku z tym 'kolędy' nie są i nie mogły być pomyślane jako utwory do wykonywania domowego. Są to w całym tego słowa znaczeniu utwory koncertowe. [Jan Stęszewski]Utwory w opracowaniu: Anioł pasterzom mówił, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem, Jezus malusieńki, Bóg się rodzi, W żłobie leży, Północ już była, Hej, weselmy się, Gdy śliczna Panna, Lulajże Jezuniu, My też pastuszkowie, Hej, w dzień narodzenia, Hola hola, pasterze z pola, Jezu, śliczny kwiecie, Z narodzenia Pana, A cóż z tą dzieciną, Dziecina mała, Hej hej, lelija Panna Maryja, Najświętsza Panienka po świecie chodziłaTytuł: 20 kolęd na głos i fortepianAutor: Witold LutosławskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 48 str. N4 (235x305), miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
PWM Rni - Frozen (utwory na fortepian, wokal i gitar)
Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Uwertura dobiegła końca, kurtyna idzie w górę, słychać jasny, kobiecy głos, wydobywający się z postaci, której kostium ma dać nam obraz bohatera.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl