1. Start
  2. Nuty
  3. nuty na chór
  4. 10 polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie na chór mieszany a cappella (part. studyjna) - Lutosławski
: 10 polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie na chór mieszany a cappella (part. studyjna) - Lutosławski
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Kategorie

10 polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie na chór mieszany a cappella (part. studyjna) - Lutosławski

Zbiór 10 polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie Witolda Lutosławskiego, przeznaczonych w oryginale na chór męski a cappella, powstał w roku 1951. Partytura została opublikowana w tym samym roku przez Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej w serii Biblioteka Muzyczna Domu Wojska Polskiego nr 31. Niektóre pieśni (nr 4, 5, 6) zostały także wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w Krakowie (1945) w zbiorze Pod jaworem - wybór polskich pieśni ludowych w opracowaniu na chór męski a cappella pod redakcją Józefa K. Lasockiego.
10 polskich pieśni ludowych razem z pochodzącym również z 1951 roku cyklem 4 pieśni (Wyszłabym ja, Służba Polsce, Żelazny marsz i Naprzód idziemy) oraz z napisanym wiele lat póĽniej 9-taktowym Lord Tennyson Song (prezentem okolicznościowym dla Robina Boyle) stanowią jedyne utwory na chór a cappella Witolda Lutosławskiego. Liczne zapytania sławnych dyrygentów chóralnych z kraju i zza granicy, skłoniły mnie do podjęcia pracy nad opracowaniem 10 polskich pieśni ludowych na chór mieszany a cappella.[Paweł Łukaszewski].
Zbiór zawiera utwory: Pod krakowem czarna rola, Nie będę łez ronić, A w Warszawie, Zachodzi słoneczko, Oj, i w polu jezioro, Jam kalinkę łamała, Gdzie to jedziesz, Jasiu?, A na onej górze, Już to mija siódmy roczek, Małgorzatka.
Wydanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Tytuł: 10 polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie na chór mieszany a cappella
Autor: Witold Lutosławski
Wydawnictwo: PWM
Format: 52 stron, A4, miękka oprawa
Język wydania: polski
ISBN/ISMN: 9790274009311

zobacz w księgarni Alenuty.pl 57.00 PLN »

Kontakt ze sklepem:
tel.:61 624 20 55, 501 439 414
email:  sklep@alenuty.pl
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl