Znam Wszystkie Wasze Numery

26.99 PLN  zobacz w sklepie »


Proszę, żeby Się Państwo, Czytając Ten Wywiad, Nie Denerwowali, że Tak Mi Się W życiu Udało. Andrzej Korzyński Już Ci Mówiłem, Mała, Nie Rycz Mam W Sobie Dzikość żółtej Pantery W Tej Dyskotece Nie Ma Frajera Co By Podskoczył Lub Ze Mną Zadzierał Ja Jestem King Bruce Lee Karate Mistrz (fragment Piosenki "King Brude Lee Karate Mistrz" Z Płyty Franka Kimono) Nie Każdy W Polsce Wie, Kim Jest Andrzej Korzyński, Ale Wszyscy Kojarzą Franka Kimono. Korzyński Wymyślił Franka, W Którego Wcielił Się Piotr Fronczewski. Napisał Też Muzykę I Tekst Jego Największego Przeboju: "King Bruce Lee Karate Mistrz". Ale To Tylko Maleńka Część Twórczości Bohatera Tej Książki. Rozmówca Marii Szabłowskiej żartuje: To Podejrzane, że Akurat Ja Napisałem Tak Wiele Muzyki Do Filmów I Piosenek. "Urodziłem Się W Czepku" - Przyznaje. Różnorodność Dorobku Korzyńskiego Wprawia W Osłupienie. Nie Tylko Stworzył Muzykę Do Najważniejszych Filmów Andrzeja Wajdy (m. In. Człowieka Z Marmuru I Człowieka Z żelaza), Czy Andrzeja Żuławskiego (m.in. Szamanki), A Także Do Kultowych Obrazów: Nie Ma Mocnych, Kochaj Albo Rzuć, Wielkiego Szu, Całej Akademii Pana Kleksa I Wielu Innych, Ale Skomponował Także Dziesiątki Ponadczasowych Piosenek: Żółte Kalendarze Piotra Szczepanika, Szparką Sekretarkę Czy Kasę Sex Dla Maryli Rodowicz (do Tej Drugiej Napisał Też Tekst), Domek Bez Adresu Czesława Niemena, Motylem Jestem Ireny Jarockiej Czy Sweet Sweet Tulipan Z Repertuaru Urszuli. Ale Najbardziej Znanym Dziełem Andrzeja Korzyńskiego Jest Hit, Który Zmienił Historię Polskiej Muzyki Rozrywkowej - Mydełko Fa. Skomponował Go Syn, Mikołaj Korzyński, Ale To Andrzej Napisał Słowa, Które Wraz Z Markiem Kondratem Podśpiewywało Pół Polski: Mógłbym Cię Mydlić Mydełkiem Fa Byłoby Fajnie, Szabadabada

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Samick RL4 TR gitara elektryczna
Ibanez GRGM 21 GB BKN gitara elektryczna 3/4
Ibanez GRGM 21 MCGB pink gitara elektryczna 3/4
Drum Workshop Nacig Werbel Double A biay powlekany 13″ DRDHACW13

Powiązane Video

Muzycy o płycie BARTÓK-KODÁLY - specjalnie dla CameralMusic.pl

Muzycy o płycie BARTÓK-KODÁLY - specjalnie dla CameralMusic.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z odpowiedziami artystów na pytania przesłane przez nasz portal. Wywiad dotyczy pierwszego polskiego nagrania kompletu 44 duetów na dwoje skrzypiec Béli Bartóka i Serenady na dwoje skrzypiec i altówkę Zoltána Kodálya.

Komponowanie muzyki – jak to się robi

Komponowanie muzyki – jak to się robi

Wiele razy pytano mnie: „jak to się robi?” Żeby wszystko było jasne – chodzi o komponowanie muzyki. Dopóki nie usłyszałem tego pytania nie zastanawiałem się nad tym – po prostu to robiłem i już. A odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak samo komponowanie.

Duet: Marcin Świątkiewicz i Martyna Pastuszka

Duet: Marcin Świątkiewicz i Martyna Pastuszka

Występują razem od 2005 roku w różnych konfiguracjach - w duecie, w składach kameralnych, w orkiestrach (Arte dei Suonatori, Capella Cracoviensis, Parnassos, Alta Capella). Często spotykają się żeby popracować nad repertuarem nawet jeśli nie planują wspólnych występów. Ich najnowszy wspólny projekt

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl