Zestrojenia

27.99 PLN  zobacz w sklepie »


W 1879 Roku Cyprian Kamil Norwid Spostrzegł, że Poezja I Dobroć Stanowią "niebłahą Dwójcę", Przypominającą Dwie Nieśmiertelne Siostry, U Stóp Których Pełzają Wszelkie Obfitości, Bogactwa, Potęgi I Umiejętności. Warto Poważyć Się Na Rozwinięcie Tego Przekonania, Z Którym U Schyłku XX Wieku Gorzko Polemizował Tadeusz Różewicz. Znaną Maksymę Norwida Sformułujmy Nieco Inaczej: "Z Rzeczy świata Tego Zostaną Tylko Trzy, / Trzy Tylko: Muzyka, Poezja I Dobroć... I Więcej Nic...". Sens Tej Zuchwałej Korekty Uzasadnijmy Natomiast Sentencją Fredericka Williama Fabera: "Dobroć W Słowach To Na Tej Biednej Ziemi Muzyka Niebieska". Tymoteusz Karpowicz Przyznawał, że Najwięcej Sił Czerpie Ze źródła Muzyki. Powziął On Przypuszczenie, Iż Dobroć To "jedyna Moneta Ziemska, Którą Będzie Można Zabrać Ze Sobą Do Wieczności". Edward Stachura Pragnął Całkowicie Zaniknąć W Zasłuchaniu I Stać Się "uchem Robaka W Dobrą Porę Muzyki"; Innym Razem Zalecał Z Wyimaginowanego Zaświata: "Bądź Dobry I Tak Powinno Być. Na Pewno Tak". Z Kolei Roman Brandstaetter Rozmyślał W Jednej Z Modlitw: "Cóż Istnieje Bez Ciebie, Dobroci?". Ziarna Dobroci Wzrastają W Utworach Poetów XX-wiecznych O Odmiennych Rodowodach, Metrykach I Stylach. Można Je Odszukać We Wczesnych Wierszach Władysława Sebyły, Pełnych Współczucia Wobec Krzywd Ludzi (np. Wobec Nędzy Ulicznych Muzykantów) Oraz Niedoli Zwierząt. Ziarna Te Wzrastają Także W Przenikniętych Przeczuciem śmierci Lirykach Jerzego Lieberta I Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Odwołujących Się Częstokroć Do Motywu Ludzkiego Serca. O Ciemności, Która "żywi Nas Po Kryjomu Dobrocią Pokątną", Pisał Bolesław Leśmian...

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Skwara Kamil ″Szkoa na bas cz.1″ + CD
Pinanson 1879 OFC multicore 2 pary
AN Skwara Kamil ″Szkoa na bas cz.3″ + CD
AN Cyprian Naumiuk ″Gitara Rytmiczna″ ksika + CD

Powiązane Video

Pieśni F.Chopina

Pieśni F.Chopina

Pieśni w twórczości Chopina nie zajmują zbyt ważnej pozycji, stanowią raczej jej margines. Często powstawały podczas spotkań towarzyskich, kiedy to kompozytor improwizował na poczekaniu różne utwory...

Nikołaj Rimski-Korsakow

Nikołaj Rimski-Korsakow

Wybitna postać muzyki rosyjskiej, członek słynnej Potężnej Gromadki, który zarówno jak jej pozostali członkowie starał się tworzyć utwory o charakterze typowo rosyjskim, w których pojawiała się poezja ludowa, dawne opowieści, fantastyczne legendy, słowiańskie rytuały oraz romantyzm Wschodu.

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl