Zapiski Dyrygenta

33.99 PLN  zobacz w sklepie »


Dopiero Po 25 Latach Od śmierci Witolda Rowickiego, Jednego Z Najwybitniejszych Mistrzów Batuty XX Wieku, światło Dzienne Ujrzą Wreszcie Jego Przemyślenia, Podsumowania Doświadczeń, A Także Filozoficzne Rozważania Na Temat Muzyki, Spisywane Przez Niego W Postaci Notatek Ułożonych W Tematyczne Działy: Dźwięki - Muzyka - Talent - Piękno, To Pojęcia, O Których Autor Próbuje Rozmawiać Z Czytelnikiem I Przekonywać Go Do Swoich Racji.
Witoldowi Rowickiemu Aż Dwie Najlepiej Rozpoznawalne Na świecie Polskie Orkiestry Symfoniczne Zawdzięczają Swoje Powstanie.
Z Pierwszą - Wielką Orkiestrą Polskiego Radia Z Katowic (obecnie NOSPR) Pracował Przez Pięć Lat, Z Drugą - Orkiestrą Filharmonii Narodowej Przez Dwadzieścia Pięć Lat Do Chwili Przejścia Na Emeryturę.
Na Długiej Liście Solistów, Którzy Z Nim Występował, Figuruje Niemal Cała światowa Czołówka.
W Bogatym Repertuarze Rowickiego Wykonywanym Na Estradach Polski I świata, Pokaźną Pozycję Stanowiły Kompozycje Polskich Twórców, Wśród Których Spora Liczba To Prawykonania. Najbardziej Liczący Się Na świecie Impresariowie Starali Się O To, By Mieć Rowickiego W Swej Artystycznej Ofercie.

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M 12333-000-55 blat statywu dla dyrygenta
K&M 11990-000-00 podium dyrygenta
K&M 11992-000-00 nki do podium dyrygenta 50 x 182 mm
K&M 12336-000-00 pka do statywu dla dyrygenta

Powiązane Video

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

MoNo Guitar Duo

MoNo Guitar Duo

MoNo Guitar Duo to polsko-włoski duet gitarowy z Rzymu. Anna i Giuseppe poznali się w 2010 r. podczas studiów magisterskich w Conservatorio „Santa Cecilia”, ale idea założenia MoNo Guitar Duo przyszła im dopiero w 2017 r.

Franciszek Schubert

Franciszek Schubert

Artysta ten przyszedł na świat w Wiedniu w roku 1797. Od najmłodszych lat uczył się muzyki wraz z ojcem, aż do czasu gdy ten zdał sobie sprawę z potencjału syna i zapisał go na zajęcia u dyrygenta chóru kościelnego.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl