Uśmiech Anioła. Pogranicza Muzyki, Malarstwa I Literatury

25.99 PLN  zobacz w sklepie »


Książka Składa Się Z Ośmiu Opracowań O Różnej Objętości. Istnieje Wspólna Perspektywa, Która Je łączy, Z Początku Trudna Do Uchwycenia, Lecz Odsłaniająca Się W Toku Lektury. To Nierozerwalny Związek Pomiędzy Sztuką (oraz Refleksją Na Jej Temat) A Przeżyciem Religijnym. Przybiera Ona Postać Bezpośredniej Inspiracji, Kiedy Kompozytor Co Tydzień Pisze Nową Kantatę Kościelną, A Malarz Tworzy Seryjne Sceny Zwiastowania, Może Też Oddziaływać Na Sposób Myślenia O Rozmaitych Przestrzeniach Ludzkiej Egzystencji - Historii, Polityce, Społeczeństwie. Jeśli Tego Przeżycia Sacrum Brak, Trudno W Ogóle Mówić O Sztuce. Ta Właśnie Perspektywa Pozwoliła Autorowi Zestawić Obok Siebie średniowieczne Wizerunki Aniołów, Projekt Zapomniane Królestwo Jordiego Savalla, Don Giovanniego Mozarta, Spory O Cudowności I Prawdopodobieństwo W Operze, Romantyczne Pojęcie Muzyki Absolutnej I Operę, Która Opowiada O Proroku Anabaptystów. Tę Wspólną Perspektywę Wyznacza Również Ich Swoista Intertekstualność, Funkcjonowanie Na Pograniczu Rozmaitych Dziedzin I Obszarów Kultury. Wszelkie Próby Zrozumienia Literatury Bez Jej Kulturowego Kontekstu Prowadzą Do Ustaleń Niepełnych. Intertekstualność Musi Więc Uwzględniać Związki Literatury Z Religią, Muzyką, Malarstwem, Polityką I Innymi Dziedzinami.

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka
Bluemark Grifftabelle fur Keyboard książka
Bluemark Keyboard Scales książka
Bluemark Guitar Scales książka

Powiązane Video

fagot

fagot

Fagot składa się z dwóch drewnianych rur różnej długości połączonych ze sobą w dolnej części instrumentu (tzw. stopie) oraz ustnika w formie podwójnego stroika nakładanego na wygiętą rurkę (często srebrną lub złotą) w kształcie litery "S" nazywaną "Esem". Fagot posiada wyraziste sil

Szymon Klima

Szymon Klima

Szymon Klima urodził się 18 grudnia 1984 roku w Krakowie. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku ośmiu lat. Jako dziesięciolatek zaproszony został przez amerykańskiego jazzmana Brada Terry’ego do udziału w koncercie II Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

W PWM ukazała się trzecia, może najważniejsza, książka Andrzeja Chłopeckiego: „Zabobony gasnącego stulecia”. Jej autor uświadamia nam, jak chętnie i często uciekamy się do gotowych schematów pragnąc opisać świat.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl