Drogi Negatywności

34.99 PLN  zobacz w sklepie »


Książka Jest Poświęcona Jednemu Z Najistotniejszych, Lecz Niełatwych Do Badania I Opisywania Nurtów W łonie Awangardy Literackiej I Estetycznej - Temu Mianowicie, Który Celowo I Na Różne Sposoby Eksponuje Szeroko Pojętą Negatywność Artystycznego Przekazu. Nurt Ten Michalina Kmiecik śledzi W Perspektywie Komparatystyki Literackiej, Analizując Dzieła Poetów Głównie Polskich I Niemieckich, Jak Też W Perspektywie Komparatystyki Intermedialnej, Zestawiając Utwory Literackie Z Dziełami Muzycznymi. Trzeba Podkreślić Odwagę Autorki, Która Wkroczyła W Obszar Zagadnień Bardzo Trudnych Do Uchwycenia, Obszar Wprawdzie Już Penetrowany Przez Badaczy Awangard, Lecz Wciąż Nie Do Końca Przecież Rozpoznany I Kryjący Wiele Zagadek. Z Recenzji Drą Hab. Andrzeja Zawadzkiego Zbiór Znakomitych Analiz Składających Się Na Tę Książkę Koncentruje Się Przede Wszystkim Na Języku, Na Jego Wariantach Literackich I Muzycznych - Dowodzą One Dobitnie, że Kwestia Cierpienia I Duchowego Osamotnienia Nie Jest Związana Wyłącznie Ze Słowną Reprezentacją, Ale Oddziałuje Również W Sferze Sztuki Dźwięków. Poetów I Kompozytorów, Których Dzieła Stały Się Przedmiotem Fascynujących Mikroanaliz, łączy Wspólnota Estetyczna, A Techniki Poetyckie I Muzyczne, Zmierzające Ku Niesemantyczności, Ku Nie-znaczeniu, Są W Jednym I Drugim Obszarze Sztuki Mocno Do Siebie Zbliżone. Dzieła Odnajdują Swoje Miejsce Na Granicy, W Sytuacji Ciągłego Zawieszenia W Dialektycznej Nierozstrzygalności. Pod Piórem Michaliny Kmiecik Nieprzejrzystość I Polikontekstualność Muzyki Dodekafonicznej Oraz Poezji Nurtu Estetyczno-religijnego Zyskuje Zupełnie Nową Jakość. Te Niezwykłe Teksty Muzyczne I Poetyckie Sytuują Się Po Stronie Mowy Niesygnifikatywnej, Nie Objaśniają świata, Nie Nazywają Go Po To, Aby Uczynić Go Przejrzystym, Wchodzą W Obszar Ciszy, Milczenia I Pustki Znaków - Najlepiej Jeśli W Takiej Właśnie Postaci Odcisną Swoje ślady W Umysłach Słuchaczy I Czytelników. Z Recenzji Prof. Drą Hab. Adama Dziadka

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bluemark Grifftabelle fur Keyboard książka
Bluemark Keyboard Scales książka
Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka
Bluemark Guitar Scales książka

Powiązane Video

4 stulecia wyjątkowego brzmienia

4 stulecia wyjątkowego brzmienia

Gitara jest instrumentem muzycznym z grupy strunowych szarpanych. Klasyczna, zbudowana jest z pudła rezonansowego, gryfu, podstrunnicy i 4 progów na niej. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma a nawet dwunastoma strunami.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Urodzony w Erasbach w 1714 przyczynił się do reformy opery, której obrońcą był sam Richard Wagner. Wychował się na wsi, był ojcem leśniczego, lecz dzięki zdolnościom muzycznym, śpiewając w chórach i grając na skrzypcach przyciągnął uwagę księcia Lobkowicza...

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl