Były Dancingi I Grały Orkiestry W Mieście Łodzi. Opowieść O Muzyce, Knajpach I Nocnym Zyciu Prl-u

16.99 PLN  zobacz w sklepie »


Książka Zabierze Państwa W Podróż Do Miejsc, Doskonale Znanych łodzianinowi W Czasach PRL-u, W Których Grały Najlepsze ówczesne Orkiestry (m.in. Bracia Łopatowskich, Krochmalskiego, Braci Wander). O Godzinie Jedenastej Rano Czytelnik Będzie Mógł Posłuchać Opowieści Przy Klezmerskim Stoliku W Grand Cafe, Popołudnie Spędzi Na Studiowaniu Osobistego Pamiętnika Muzyka, By Wieczorem Obejrzeć Niesamowity Bal I Posłuchać M.in. La Cumparasita W Sali Malinowej. A Skąd Autor Wie Jak Było? Sam To Wszystko Przeżył Lub Był Naocznym świadkiem, Często Niesamowitych Przygód łódzkich Muzykantów. Dzisiaj Dzieli Się Swoimi Wspomnieniami I Zaprasza Do Lektury Każdego, Kto Pragnie Dowiedzieć Się Skąd Muzycy Zza żelaznej Kurtyny Znali Boogie-woogie, Rock & Rolla, Na Czyją Prośbę Pierwszy Raz Zagrali Piosenkę Theo, Wir Fahr N Nach Lodz!, Czemu Autor Kupował Buty Z Romanem Polańskim, Co Oznacza Słowo Neskim I Jaką Rolę W Całej Historii Odegrała Michalina Tatarkówna-Majkowska. Opowieść Jerzego Krzywika Kaźmierczyka Jest Pełna Zaskakujących I Zabawnych Historii, Obrazujących Czasy, W Których Kwitła Muzyka Taneczna W Mieście Łodzi.

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M 13400-000-02 krzeso dla orkiestry
K&M 13415-000-02 krzeso dla orkiestry
K&M 13420-000-55 krzeso dla orkiestry
K&M 13410-000-02 krzeso dla orkiestry

Powiązane Video

Heitor Villa-Lobos

Heitor Villa-Lobos

Urodzony w 1887 roku w Rio de Janeiro kompozytor, który dokonał rewolucji w muzyce brazylijskiej zrywając z tradycją akademicką. Początkowo jego utwory uważane były przez krytyków za zbyt nowoczesne, jednak z biegiem czasu uzyskały one zasłużone uznanie.

AKORDEON

AKORDEON

Instrument ten, choć rzadko pojawiający się w składzie orkiestry, jest głęboko zakorzeniony w muzyce ludowej całego świata. Należy on do grupy aerofonów...

Claude Debussy

Claude Debussy

Francuski kompozytor, którego innowacje w harmonii dały początek ogromnym zmianom zachodzącym w muzyce XX wieku. Był również czołowym przedstawicielem impresjonizmu w muzyce.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl