Informacje ze świata muzyki klasycznej
Podczas minionego weekendu odbyło się w bardzo dobrej atmosferze towarzyskie spotkanie miłośników sztuki operowej, na które zaprosiła Opera Wrocławska oraz główna bohaterka opery „Traviata” Giuseppe Verdiego.
W czerwcowy ciepły wieczór Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprosiła nas do swojej oryginalnej Sali koncertowej na muzykę w wielkim stylu, na muzykę dwóch znaczących kompozytorów.
W sobotę, 23 marca 2019 roku, odbył się CIX koncert z cyklu „Wielka muzyka w Małej Auli” organizowany przez Politechnikę Warszawską. Pomimo, że koncert odbył się w Dużej Auli Politechniki, cykl koncertów ze względów historycznych zachował swoją nazwę.
2 marca 2019 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka. Było to wystawienie w oryginalnej włoskiej wersji językowej.
W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.
- Pani doktor, stan pani Muzyki Poważnej się pogarsza. Symptomy: nikt nie kupuje płyt; rozpieszczony mediami na żądanie słuchacz nie docenia niepowtarzalności koncertów; muzycy są wypaleni. Nie wiemy, co jej jest.
To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.
W bardzo estetycznej i niezwykle symbolicznej scenografii rozpoczęła się opowieść o wewnętrznych rozdarciach, świadomych wyborach, napływających z niezwykłą siłą uczuciach i próbą pokonywania ich w sobie, z niemożnością spojrzenia skrzywdzonej kobiecie w oczy włącznie.
Operowy powiew świeżości zagościł na niewielkiej w rozmiarach scenie Opery Śląskiej, ale wielkiej w swoim artystycznym wyrazie sztuce „Traviata” Giuseppe Verdiego w najnowszej realizacji Michała Znanieckiego.
Wirtuozka klawesynu i fletu prostego, rozpoznawana na całym świecie za „wybitne i ekspresyjne” interpretacje (Toccata) oraz nieomylne wykonania (Diapason). Artystka występuje zarówno jako solistka, a także jako członek zespołów kameralnych, koncertując regularnie w Europie, Ameryce Północnej i Poł
Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.
Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.
Jego indywidualne, oryginalne, często interpretowane jako melancholijne, surowe brzmienie jest syntezą inspiracji muzyką klasyczną, folkiem, jazzem czy muzyką fiordów.
Irmina Trynkos – pełna pasji i miłości do muzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i rozwija karierę na arenie międzynarodowej.
Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl