Informacje ze świata muzyki klasycznej
Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”
Jurij Baszmet jest uważany za najbardziej charyzmatycznego muzyka Rosji. New York Times uważa go za „największego altowiolistę naszych czasów”, a londyński Times okrzyknął go „najlepszym żyjącym muzykiem na świecie”.
Kiedy już kupicie bilet na przedstawienie i stojąc w drzwiach Teatru Polskiego, zadowoleni z dobrego zakupu, z satysfakcją popatrzycie na fontannę i piękniejący zamek Sułkowskich - skręćcie w prawo...
Urodzony w Paryżu w 1656 roku był jedną z czołowych postaci rozwijającej się wówczas szkoły francuskiej. Studiował kompozycję u Lully oraz pobierał lekcje od Sainte-Colombe.
Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Bogusława Madeya. Uczestniczył także w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Sir Colina Daviesa i Jerzego Salwarowskiego.
To wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu prof. Z. Płużka (dyplom z wyróżnieniem w 1995 r.).
Pochodzi z rodziny o szerokich tradycjach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. A. Wróbla.
Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.
Zespół powstał z inicjatywy znakomitego polskiego fagocisty, solisty Filharmonii Narodowej w Warszawie Leszka Wachnika. Do współpracy zostali zaproszeni: oboistka Agnieszka Wachnik oraz profesor Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie Romuald Gołębiowski.
Zespół tworzą liderzy sekcji orkiestry Warsaw Camerata: Adam Zarzycki – I skrzypce, Monika Kos-Nowicka – II skrzypce, Michał Styczyński – altówka, Jerzy Wołochowicz – wiolonczela i Małgorzata Kołcz – kontrabas.
Ukończyła poznańską Akademię Muzyczną, a następnie dwuletnie studia podyplomowe w londyńskiej Royal Academy of Music pod kierunkiem Joy Mammen otrzymując dyplom z wyróżnieniem (Dip RAM).
Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.
Richard Berkeley – śpiewak, animator kultury, prezes Zarządu Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, którego rodzina pochodzi z Polski studiował śpiew u Ellis Keeler w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Pobierał także prywatne lekcje u Rene Jacobsa, Paula Esswooda, John York Skinnera, Margar
Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.
Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl