Rozmowa to przyjemna i ciekawa forma interakcji. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej poznać punkt widzenia drugiej osoby, a także pomóc jej zweryfikować swoje przekonania. Zapraszamy do lektury, a także słuchania wywiadów z różnymi postaciami ze świata muzyki. Zamieszczamy tu rozmowy przeporwadzane przez nas samych, jak i przez współpracujące z nami instytucje.
Trwa 11. edycja Festiwalu Wawel o Zmierzchu – plenerowej imprezy, której koncerty odbywają się na dziedzińcach Zamku Królewskiego. 28 lipca na Dziedzińcu Batorego wystąpiła polska grupa OCTAVA ensemble, co stało się zaróno pretekstem jak i inspiracją do przeprowadzenia poniżśzego wywiadu.
Jest jednym z najwybitniejszych reżyserów operowych na świecie, a efekty jego pracy można podziwiać w nowojorskie Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali, Teatro Lirico w Caliari i Arena di Verona.
Ideą Małopolskiej Akademii Talentów jest stworzenie kursów muzycznych, które przyczynią się do edukacji młodych ludzi, proponując inne od tradycyjnych sposoby pracy.
Zbliża się Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści Na Zamku w Suchej Beskidzkiej. Tegoroczna jego odsłona planowana jest w dniach od 18 do 20 stycznia (przesłuchania zgłoszonych) oraz 21 stycznia, kiedy to odbędzie się Koncert Laureatów – w miejscu szczególnym – pięknych wnętrzach magnackiej rezydencji,
Artysta śpiewa już 30 lat, ale dopiero 10 lat zajmuje się muzyką zawodowo. W tym roku obchodzi swój jubileusz artystyczny. Do tej pory wydał dwie płyty solowe, a w przyszłym roku ukaże się trzecia.
„Wawel o zmierzchu” to jedyny w Krakowie letni festiwal plenerowy: miejscem koncertów są rozświetlone dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu: Arkadowy i Batorego. Muzyka ukazywana jest w dialogu tradycji i nowoczesności.
Rok Kultury Węgierskiej w Polsce rozpoczął się 19 maja 2016 roku i potrwa aż do 31 grudnia 2017 roku. Po raz ostatni podobny cykl programów, choć trwający jedynie cztery miesiące, odbył się wiosną 1998 roku.
Nie tylko o nagraniach w Narodowym Forum Muzyki opowiadają laureaci Grammy, wybitni reżyserzy dźwięku: Aleksandra Nagórko i Andrzej Sasin z CD Accord.
„Muzyka na Szczytach” zabrzmi w tym roku w Zakopanem już po raz ósmy. Pod Tatrami od 3 do 10 września wystąpią światowe gwiazdy, m. in. Royal String Quartet, zespół którego członkowie odpowiedzieli nam na kilka pytań, aby przybliżyć Wam Festiwal.
Czterech stypendystów Młodej Polskiej Filharmonii odpowiedziało nam na kilka pytań dotyczących projektu, abyście mogli lepiej poznać jego ideę oraz korzyści jakie niesie dla młodych artystów.
Młoda Polska Filharmonia rusza w letnią trasę koncertową, która odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016 r. Aby przybliżyć Wam ideę projektu przeprowadziliśmy wywiad z jego Dyrektorem Artystycznym.
Już za tydzień rozpocznie się Małopolska Akademia Talentów. Warsztaty mają za zadanie inspirować i motywować młodych muzyków, być dla nich pewnego rodzaju drogowskazem. Ponadto Festiwal ma przyczynić się do upowszechnienia muzyki klasycznej w mniejszych miejscowościach często pomijanych na mapach wy
W wywiadzie dla Cameral Music pianistka opowiada o swojej najnowszej płycie "Space in Between", o podejściu do muzyki, jej znaczeniu oraz o przestrzeni i kosmosie.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień, właścicielka głosu, który potrafi skruszyć nawet najtwardszą skałę opowiada o projekcie "Metropolis" w ramach Festiwalu Soundedit 2015.
Robert Kwiatkowski opowiedział nam o swojej współpracy z Radosławem Kurkiem (fortepian), najnowszej wspólnej płycie „Mozart Pearls from Paris”, wydanej przez niezależne wydawnictwo ANAGRAM oraz o tym czym jest dla niego kameralistyka.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl