Rozmowa to przyjemna i ciekawa forma interakcji. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej poznać punkt widzenia drugiej osoby, a także pomóc jej zweryfikować swoje przekonania. Zapraszamy do lektury, a także słuchania wywiadów z różnymi postaciami ze świata muzyki. Zamieszczamy tu rozmowy przeporwadzane przez nas samych, jak i przez współpracujące z nami instytucje.
Zapraszamy na jeden z najbardziej znanych europejskich festiwali sławiących piękno ludzkiego głosu. Dzięki niemu już od kilkudziesięciu lat Wrocław stanowi wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Europy.
Blisko 300 zaangażowanych osób, ponad 9 lat pracy, dziesiątki instrumentów zrobionych ze śmieci to dopiero początek długiej listy służącej realizacji jednej idei – przedstawieniu wpływu człowieka na otaczające go środowisko.
„Panował głęboki komunizm, który stronił przede wszystkim od muzyki religijnej. Do dziś właściwie nie bardzo pojmuję, jak to się stało, że udało się ten festiwal zrobić w kościołach właśnie. Występowały wielkie sławy świata muzyki”.
W programie „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” bierze udział czwórka fenomenalnie utalentowanych młodych Polaków, to rozrywka i zmagania na najwyższym poziomie, które ogląda się z zapartym tchem.
Remigiusz Kuźmiński – polski dyplomowany wokalista (tenor) i dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki. Ukończył również wokalistykę klasyczną w szkole muzycznej w Inowrocławiu.
Opowieść o początkach jazzu w Polsce, o czasach Leopolda Tyrmanda, który był niestrudzonym i odważnym propagatorem tej muzyki, zrodzonej w „imperialistycznej” Ameryce. W tym roku wspominamy 100-lecie jego urodzin. O pierwszych krokach polskich jazzmanów opowiedzą pionierzy tego gatunku.
Polska pianistka poleca pięć niezwykłych scen na świecie, które koniecznie musi zobaczyć każdy meloman – warto wpisać je sobie na mapę artystycznego szlaku przez świat.
Jak i kiedy zacząć naukę gry na instrumencie? Bielska Szkoła Suzuki prowadzona przez Małgorzatę Kobę, skrzypaczkę i mamę dwójki dzieci, oferuje możliwość nauki gry na skrzypcach w oparciu o coraz bardziej popularną w Polsce Metodę Suzuki'
Rozpoczynamy serię wywiadów, w których będziemy starali się pokazać różnobarwność i wielostronność Muzyki. W ciągu kolejnych pięciu miesięcy przeprowadzimy rozmowy z artystami z różnych dziedzin muzycznych, którzy przedstawią nam swój artystyczny świat z własnego, często niebanalnego punktu widzenia
Natalia, Joanna i Emilia są pewne, że w operze może zakochać się każdy – od dziewięciu lat występują na scenie z operowym repertuarem i grają przedstawienia dla dzieci i dorosłych, a ich występy nie tylko chwytają za serce, ale też rozbawiają publiczność, stanowiąc cudowną rozrywkę na najwyższym św
Właśnie o tym, kim może być jeden artysta dla drugiego, co się może dziać między dwojgiem ludzi na scenie i jak wiele cudownych rzeczy można z tego wydobyć – rozmawiamy z Aleksandrem Anisimovem, gwiazdą światowych scen operowych, który od kilku lat współpracuje z pianistką Beatą Szałwińską.
Świat się zatrzymał. Co to oznacza, czego nas uczy, jakie możemy z tej sytuacji wyciągnąć wnioski i jak dodać sobie i innym otuchy, by przetrwać czasy pandemii?
O tym, jak to jest mieszkać w Luksemburgu, odnosić sukcesy jako pianistka na całym świecie, tańczyć tango argentyńskie i flamenco oraz kochać życie bez schematów dobrze wie Beata Szałwińska, polska pianistka, która na swój dom wybrała sobie to jedno z najmniejszych państw świata.
MIST – Pruchniewicz/Siwierski to niecodzienny duet, bo złożony z ojca i syna. Wspólnie Maciej i Szymon tworzą oparte na improwizacji brzmienia z pogranicza jazzu, etno i klasyki.
Psychosonda to serwis internetowy poświęcony kulturze winylowej. O tym, dlaczego winyle mają się dobrze i jakie są plany na rozwój portalu opowiada jego założyciel Marcin Mieszczak z firmy e-words.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl